Przygotowania PGE Turowa Zgorzelec do sezonu 2017/2018 rozpoczną się 14 sierpnia i potrwają niespełna siedem tygodni. W tym czasie drużyna rozegra dziewięć gier sparingowych.


Rozgrywki 2017/2018 będą dla PGE Turowa Zgorzelec czternastymi na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. Czarno-zieloni zainaugurują przygotowania do sezonu 14 sierpnia badaniami medycznymi, a następnie przystąpią do treningów, które na początku będą dotyczyć przede wszystkim budowy kondycji fizycznej oraz wytrzymałości.

Po niespełna dwóch tygodniach pracy, zgorzelczanie po raz pierwszy w nowym składzie sprawdzą się w warunkach meczowych. W PGE Turów Arenie przy zamkniętych drzwiach zmierzą się z pierwszoligową Jamalex Polonią 1912 Leszno, która zakontraktowała niedawno dobrze znanego na Dolnym Śląsku Kamila Chanasa.

W kolejnych tygodniach podopieczni trenera Mathiasa Fischera udadzą się m.in. nad Bałtyk, by tam sprawdzić się na tyle rywali z PLK: Trefla Sopot i Polpharmy Starogard Gdański.

Podczas okresu przygotowawczego nie zabraknie również starć z drużynami zagranicznymi. Czarno-zieloni podejmą niemieckiego pierwszoligowca Niners Chemnitz oraz Mitteldeustcher BC, który w minionym sezonie wywalczył awans do Bundesligi. Tradycyjnie PGE Turów rozegra także dwumecz z wicemistrzem Czech, zespołem BK Decin.

– Cieszę się, że zagramy z fajnymi i dobrymi drużynami, zarówno z Polski, Niemiec, jak i Czech. Te spotkania pozwolą nam solidnie przygotować się do sezonu – powiedział trener Mathias Fischer.

Na zakończenie okresu przygotowawczego Tury dwukrotnie zmierzą się na własnym parkiecie z beniaminkiem PLK, GTK Gliwice. Drugie ze spotkań będzie otwarte dla publiczności, a w jego trakcie nastąpi oficjalna prezentacja nowego składu.

Ramowy plan przygotowań do sezonu:

14 sierpnia: badania medyczne i testy fizyczne
26 sierpnia: sparing PGE Turów Zgorzelec – Jamalex Polonia 1912 Leszno (zamknięty dla publiczności)
2 września: sparing PGE Turów Zgorzelec – Niners Chemnitz (zamknięty dla publiczności)
9 września: sparing Trefl Sopot – PGE Turów Zgorzelec
10 września: sparing Polpharma Starogard Gdański – PGE Turów Zgorzelec
15 września: sparing PGE Turów Zgorzelec – BK Decin (zamknięty dla publiczności)
16 września: sparing PGE Turów Zgorzelec – Mitteldeustcher BC (zamknięty dla publiczności)
20 września: sparing BK Decin – PGE Turów Zgorzelec
23 września: sparing PGE Turów Zgorzelec – GTK Gliwice (zamknięty dla publiczności)
24 września: Mecz Otwarcia: PGE Turów Zgorzelec – GTK Gliwice oraz oficjalna prezentacja zespołu

źródło: PGE Turów Zgorzelec


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments