W meczu drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Czarni Słupsk pokonali TBV Start Lublin 89:88. Zwycięstwo słupszczanom zapewnił Dominic Artis, który trafił trójkę w ostatniej sekundzie spotkania.

Czarni Słupsk – TBV Start Lublin 89:88

Początek spotkania był bardziej udany dla koszykarzy z Lublina. Punkty zdobywali Roman Szymański i Mateusz Dziemba, dzięki czemu goście objęli niewielkie prowadzenie. Skuteczna gra C.J. Aikena i Dominica Artisa sprawiła, że wynik szybko się wyrównał a przyjezdni prowadzili po dziesięciu minutach gry zaledwie jednym punktem. W drugiej odsłonie meczu gra ponownie była bardzo wyrównana. Dobrą i skuteczną grę kontynuowali w ekipie gospodarzy Aiken i Artis, a w drużynie TBV Startu odpowiadali Chavaughn Lewis i Marcin Dutkiewicz. Po udanej akcji Justina Wattsa gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 45:44.

Trzecią kwartę zdobytymi dwoma punktami rozpoczął James Washington. W dalszej fazie gry prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję. Wśród gospodarzy punktował C.J. Aiken, dorobek punktowy lublinian powiększał Chavaughn Lewis. Czarni prowadzili już różnicą 4 punktów, ale skutecznymi akcjami popisali się Lewis oraz Michael Gospodarek i przed decydującą odsłoną spotkania ponownie był remis. Na początku czwartej kwart za trzy trafił Uros Mirković i Start znów był na prowadzeniu. Goście zdołali uciec na 5 punktów, ale natychmiast za trzy trafił Łukasz Seweryn, dwa punkty dołożył Chavaughn Lewis i stan rywalizacji po raz kolejny był równy. Na trzypunktowe prowadzenie słupszczan wyprowadził Dominic Artis, ale wystarczyła chwila, by Uros Mirković ponownie doprowadził do remisu. Na cztery sekundy przed końcem spotkania, przy stanie 86:86 dwa punkty zdobył Chavaughn Lewis, ale po chwili za trzy przymierzył Dominic Artis i to Czarni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Dominic Artis, który zdobył 31 punktów i zapewnił swojej ekipie wygraną. Wśród gości najlepiej spisał się Chavaughn Lewis, zdobywca 21 punktów.