W sobotnich spotkaniach 11. kolejki Polskiej Ligi Koszyk贸wki zwyci臋stwa odnios艂y dru偶yny Czarnych S艂upsk – w derbowym pojedynku z AZS-em Koszalin oraz Kinga Szczecin – w starciu z zespo艂em GTK Gliwice.

AZS Koszalin – Czarni S艂upsk 81:85

Nowy 艣rodkowy AZS, Aleksandar Marelja, pojawi艂 si臋 w wyj艣ciowym sk艂adzie i punktowa艂 ju偶 w drugiej skutecznej akcji swojego zespo艂u. Pocz膮tek by艂 wyr贸wnany, chocia偶 mo偶na by艂o zaobserwowa膰 ma艂膮 przewag臋 gospodarzy – po tr贸jce Jakuba D艂oniaka by艂o 15:10. W ko艅c贸wce tej cz臋艣ci meczu seri臋 punktow膮 zanotowali Czarni i dzi臋ki trafieniu Piotra Stelmacha to oni wygrywali po 10 minutach rywalizacji 21:20. Drug膮 kwart臋 艣wietnie otwiera艂 Daniel Wall – po jego rzucie go艣cie mieli ju偶 siedem punkt贸w przewagi. Gospodarze do艣膰 szybko doprowadzili do wyr贸wnania po kolejnej akcji Qyntela Woodsa. Mecz znowu by艂 bardzo zaci臋ty, ale s艂upszczanie byli stron膮 z inicjatyw膮 ofensywn膮. Po kolejnych rzutach Drew Brandona i 艁ukasza Seweryna wygrywali 46:41 po pierwszej po艂owie.

Pocz膮tek trzeciej kwarty uk艂ada艂 si臋 po my艣li go艣ci – po rzutach wolnych Justina Wattsa ich przewaga wzros艂a do dziewi臋ciu punkt贸w. Straty starali si臋 odrabia膰 Modestas Kumpys i Aleksandar Marelja – dzi臋ki nim gospodarze zbli偶ali si臋 do stanu 58:62. Po p贸藕niejszej dobitce Woodsa doprowadzili nawet do remisu! Po 30 minutach gry by艂o 66:66. Na pocz膮tku czwartej kwarty AZS wychodzi艂 na prowadzenie, a ci膮gle 艣wietnie prezentowa艂 si臋 Marelja. Gospodarze nie potrafili jednak d艂u偶ej utrzyma膰 przewagi, a sytuacja co chwil臋 si臋 zmienia艂a. Na oko艂o trzy minuty przed ko艅cem to Czarni, po akcji Piotra Stelmacha, byli o sze艣膰 punkt贸w lepsi. P贸藕niej koszalinianie zbli偶yli si臋 jeszcze na dwa punkty i mieli szans臋 na wygran膮, ale w ostatniej akcji pi艂k臋 przechwycili go艣cie i mecz wsadem zako艅czy艂 Dominic Artis. Ostatecznie Czarni wygrali 85:81.

Najwi臋cej punkt贸w – 15 – zdoby艂 dla Czarnych Piotr Stelmach. W ekipie AZS wyr贸偶nia艂 si臋 Aleksandar Marelja z 27 punktami i 10 zbi贸rkami.

King Szczecin – GTK Gliwice 87:65

Rosa 艣wietnie wesz艂a w to spotkanie. Dzi臋ki dobrej postawie Micha艂a Soko艂owskiego i trafieniu Igora Zajcewa prowadzi艂a ju偶 13:2. Gospodarze p贸藕niej obudzili si臋 w ataku, ale radomianie byli nie do zatrzymania. Po kolejnych trafieniach Audy i Soko艂owskiego zesp贸艂 trenera Wojciecha Kami艅skiego wygrywa艂 29:15 po 10 minutach rywalizacji. Druga kwarta zupe艂nie odwr贸ci艂a sytuacj臋. Tym razem to BM Slam Stal mia艂a inicjatyw臋 ofensywn膮 i krok po kroku odrabia艂a straty. Po tr贸jce 艁ukasza Majewskiego potrafi艂a zbli偶y膰 si臋 nawet na punkt, ale ostatecznie m.in. dzi臋ki Zegzule i Audzie to Rosa wygrywa艂a po pierwszej po艂owie 44:38.

W trzeciej kwarcie zesp贸艂 trenera Emila Rajkovicia ci膮gle walczy艂 o zmniejszanie strat i doprowadzenie chocia偶by do remisu. To si臋 ci膮gle nie udawa艂o, mimo 偶e po akcji 2+1 Jure Skificia przegrywa艂 tylko punktem. Szybko odpowiadali na to Micha艂 Soko艂owski i Ryan Harrow, a Rosa mog艂a kontrolowa膰 wynik. Po rzucie swojego rozgrywaj膮cego radomianie prowadzili 70:66 po 30 minutach gry. W pewnym momencie czwartej kwarty go艣cie zanotowali seri臋 7:0 i po trafieniu Filipa Zegzu艂y mieli ju偶 12 punkt贸w przewagi. Mimo stara艅 Skificia oraz Kostrzewskiego, BM Slam Stal nie by艂a w stanie odrobi膰 tych strat. Rosa by艂a pewna w ataku i ostatecznie zwyci臋偶y艂a 96:80.

Najlepszym graczem go艣ci by艂 Patrik Auda z 21 punktami i 7 zbi贸rkami. D.J. Richardson zanotowa艂 18 punkt贸w i 3 asysty dla gospodarzy.

zr贸d艂o: plk.pl