Złe wieści z Sopotu. Zawodnik Trefla, Brandon Brown doznał urazu kręgosłupa. Amerykanin będzie wykluczony z gry przez najbliższe kilka tygodni.


Podstawowy rozgrywający Trefla Sopot, nie zagrał w spotkaniu z PGE Turowem Zgorzelec z powodu kontuzji. Amerykanin na jednym z przedmeczowych treningów poczuł silny ból w plecach, który uniemożliwił mu kontynuowanie przygotowań do meczu. Natychmiastowe badanie rezonansem magnetycznym i konsultacja lekarska wykazały uraz kręgosłupa, który wykluczył zawodnika z występu w sobotnim spotkaniu. Jego brak był bardzo widoczny w starciu przeciwko ekipie ze Zgorzelca i miał znaczący wpływ na porażkę osłabionej ekipy „żółto-czarnych”.

Jutro Brown przejdzie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Gdańsku niezbędny zabieg. Operacja zostanie wykonana pod nadzorem profesora doktora habilitowanego Wojciecha Kloca, ordynatora oddziału neurochirurgii, jednego z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Przerwa w grze amerykańskiego rozgrywającego jest szacowana na około osiem tygodni, jej długość będzie jednak zależna od indywidualnych postępów w rehabilitacji po zabiegu.

W związku z kontuzją Amerykanina podczas najbliższego spotkania przeciwko Czarnym Słupsk obowiązkami rozgrywającego podzielą się, podobnie jak w przypadku starcia z PGE Turowem Zgorzelec, Łukasz Kolenda oraz Piotr Śmigielski, wspierani przez Michała Kolendę i Jakuba Karolaka. Warto podkreślić, że Łukasz Kolenda w meczu przeciwko zgorzelczanom zadebiutował w pierwszej piątce Trefla, co dla 18- letniego zawodnika jest osiągnięciem wyjątkowo rzadkim i nobilitującym. Młody rozgrywający dobrze poradził sobie z wyzwaniem spędzając na boisku niecałe 20 minut i notując 6 punktów oraz 2 asysty. Niestety całkowite zastąpienie Brandona Browna z całą pewnością nie będzie łatwym zadaniem. Przypomnijmy, że Amerykanin w dotychczasowych meczach był bardzo ważnym elementem sopockiej drużyny. Zawodnik spędzał na parkiecie średnio 30 minut, w czasie których notował 13,5 punktu oraz 5,5 asysty na mecz, będąc drugim najlepszym strzelcem zespołu.

Źródło: treflsopot.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj