Po meczu w Toruniu drużynę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski czeka następny trudny pojedynek. Już w środę rywalem podopiecznych Zorana Sretenovića będzie ROSA Radom.

Radomianie w świetnym stylu zainaugurowali nowy sezon. Jeszcze przed samym startem rozgrywek ligowych podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokonali dość niespodziewanie w Superpucharze Polski zespół Stelmetu BC Zielona Góra 81:77, odczarowując Twierdzę CRS. W tamtym meczu katem zielonogórzan był rozgrywający – Tyrone Brazelton, który do dorobku drużyny dołożył 30 punktów. W I kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Rosa na wyjeździe wypunktowała beniaminka Miasto Szkła Krosno 97:73.

BM Slam Stal po nieudanym podboju Torunia nie mieli wiele czasu na wprowadzenie korekt w swojej grze podczas treningów.

„Polski Cukier to silny zespół, ma wielu doświadczonych zawodników i u siebie gra na bardzo wysokim poziomie. Zagraliśmy dobrze trzy kwarty. Zawiodły nas zbiórki, torunianie za dużo zebrali w ataku” – mówił po tym spotkaniu trener Zoran Sretenović.

Drużyna do Radomia udała się już we wtorek, a więc w Ostrowie Wielkopolskim spędziła tylko poniedziałek. Początek spotkania z Rosą zaplanowano na godzinę 19:00.

źródło:bmslamstal.pl