AZS sprawia niespodziankę w Ostrowie Wielkopolskim. Koszalinianie wygrali po dogrywce z BM Slam Stalą 83:80. Pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością odnotowuje GTK Gliwice, które pokonało MKS Dąbrowa Górnicza 83:77. Swoje mecze wygrały również drużyny Anwilu Włocławek (80:73 z Polpharmą), TBV Startu Lublin (71:69 z Miastem Szkła) i PGE Turowa Zgorzelec (81:71 z Legią).

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – AZS Koszalin 80:83

Gospodarze świetnie zaczęli, bo po trójce Michała Chylińskiego prowadzili 8:2. AZS jednak zaskakiwał i m.in. dzięki Aleksandarowi Marelji zdobywał małą przewagę. Ostatecznie po 10 minutach rywalizacji mieliśmy remis po 17. W drugiej kwarcie koszalinianie wychodzili nawet na siedmiopunktowe prowadzenie po trójce Jakuba Dłoniaka. BM Slam Stal odpowiedziała na to serią 8:0 i po rzucie Aarona Johnsona znowu była w lepszej sytuacji. Rzuty wolne Mateusza Kostrzewskiego ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 36:28.

Od początku trzeciej kwarty AZS znowu wziął się za odrabianie strat. Dzięki serii 10:0 i rzucie Dłoniaka prowadził nawet 46:41. Mimo że za zdobywanie punktów odpowiedzialni byli D.J. Richardson i Marc Carter, to po 30 minutach koszalinianie wygrywali 54:48. Ostrowianie krok po kroku zmniejszali róznicę, a po trójce Cartera zdobyli przewagę. Zespół trenera Dragana Nikolicia znowu zmieniał jednak sytuację i potrafił zbudować nawet sześciopunktowe prowadzenie. Te straty zmniejszył Carter, a niesamowita trójka Jure Skificia doprowadziła do remisu i dogrywki! W dodatkowym czasie gry AZS miał nawet pięć punktów przewagi. BM Slam Stal zbliżyła się jeszcze na punkt, ale ostatecznie to goście wygrali 83:80.

Najlepszym zawodnikiem AZS był Aleksandar Marelja z 25 punktami i 14 zbiórkami. 17 punktów dla gospodarzy rzucił Michał Chyliński.

Polpharma Starogard Gdański – Anwil Włocławek 73:80

Świetny początek Polpharmy, która głównie dzięki Przemysławowi Szymańskiemu prowadziła 8:0. Anwil dość sprawnie odpowiadał, a było to możliwe po rzutach Pawła Leończyka. Starogardzianie się nie poddawali i po trójce Jakuba Schenka wygrywali 22:16 po 10 minutach. Zespół z Włocławka walczył od początku drugiej kwarty o doprowadzanie chociażby do remisu. Na to za wszelką cenę nie chciała pozwolić Polpharma. Ważne trafienia notował Joe Thomasson, a po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 39:35.

Anwil w trzeciej kwarcie dość szybko znowu zbliżał się na jeden punktu do rywali. W pewnym momencie potrafił zdobyć nawet małą przewagę, ale dzięki trójce Przemysława Szymańskiego po 30 minutach rywalizacji to Polpharma prowadziła 62:61. Czwarta kwarta nadal była niezwykle zacięta. Goście potrafili zdobyć jednak cztery punkty przewagi dzięki trójce Szymona Szewczyka. Późniejszy rzut z dystansu Jaylina Airingtona ustawił końcówkę dla włocławian. Zespół trenera Miliji Bogicevicia nie był w stanie odrobić strat i ostatecznie to Anwil zwyciężył siedmioma punktami.

Paweł Leończyk był najlepszym graczem gości – zanotował 15 punktów i 5 zbiórek. Joe Thomasson zanotował dla gospodarzy 13 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.