Mecz „premium” tak mo偶na nazwa膰 spotkanie, kt贸re odby艂o si臋 w Gdy艅skiej hali Arena. Stawka meczu by艂a bardzo wysoka, bowiem oba zespo艂y walczy艂y o pozycj臋 lidera tabeli. Spotkanie by艂o bardzo wyr贸wnane, jednak podopiecznym trenera Przemys艂awa Frasunkiewicza zabrak艂o skuteczno艣ci. Anwil W艂oc艂awek utrzyma艂 pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji wygrywaj膮c spotkanie w Gdyni – 109-89.

Rozpocz臋cie meczu by艂o seri膮 tr贸jek, ka偶dy spodziewa艂 si臋 zapewne szybkiej i dynamicznej gry, jednak skuteczno艣膰 z jak膮 obydwie dru偶yny rzuca艂y zza 艂uku przesz艂y naj艣mielsze oczekiwania. Anwil motywowany wag膮 meczu nie chcia艂 odda膰 偶adnego punktu, bardzo agresywny atak pozwoli艂 im zbudowa膰 prowadzenie ju偶 w I kwarcie – 35-28.

Nast臋pna kwarta by艂a ju偶 聽znacznie spokojniejsza. W艂oc艂awianie przej臋li kontrol臋 nad gr膮 i czujnie trzymali kilku punktow膮 przewag臋. Gospodarze robili co mogli, jednak skuteczno艣膰 w ofensywie podopiecznych trenera Igora Milcicia.

Przerwa, kt贸ra mia艂a przynie艣膰 zbawienie dla Asseco niestety nic nie zmieni艂a. Po zmianie stron W艂oc艂awianie wci膮偶 kontrolowali przebieg spotkania spokojnie, a zarazem skutecznie powi臋kszali przewag臋. Na du偶膮 uwag臋 zas艂uguje duet Szymon Szewczyk – Ivan Almeida, kt贸rzy 艂膮cznie zdobyli 34 punkty. Kiedy do gry w艂膮czy艂 si臋 podkoszowy Anwilu – Pawe艂 Leo艅czyk, by艂o ju偶 praktycznie jasne, 偶e Asseco b臋dzie musia艂o zadowoli膰 si臋 2 lokat膮.

Zawodnicy Anwilu bardzo konsekwentnie d膮偶yli do tego by wyrwa膰 zwyci臋stwo. A偶 czterech koszykarzy mo偶e pochwali膰 si臋 dwucyfrowym wynikiem:聽Leo艅czyk 22, Zyskowski 20, Szewczyk 18, Almeida 16.

Je艣li chodzi o zesp贸艂 z Gdyni, to nowe nabytki wci膮偶 nie przestaj膮 zaskakiwa膰. Zar贸wno Jakub Garbacz, jak i Dariusz Wyka, doskonale wykorzystuj膮 minuty, kt贸re otrzymuj膮 od trenera Frasunkiewicza. By艂y gracz Wilk贸w Morskich zgromadzi艂 17 punkt贸w – z tego 5/6 za 3 punkty, natomiast gdy艅ski 艣rodkowy zapisa艂 na swoim koncie 15 punkt贸w i a偶 9 przechwyt贸w.

Asseco Gdynia – Anwil W艂oc艂awek 89:109 (28:35, 17:19, 18:24, 26:31)

Asseco Gdyni: Jakub Garbacz 17, Dariusz Wyka 15, Marcel Ponitka 12, Przemys艂aw 呕o艂nierewicz 12, Krzysztof Szubarga 10, Piotr Szczotka 8, Filip Put 5, Miko艂aj Witli艅ski 4, Bart艂omiej Pietras 3, Mariusz Konopatzki 1, Bartosz Jankowski 0, Micha艂 Ko艂odziej 0.

Anwil W艂oc艂awek: Pawe艂 Leo艅czyk 22, Jaros艂aw Zyskowski 20, Szymon Szewczyk 18, Ivan Almeida 16, Ante Delas 9, Kamil 艁膮czy艅ski 8, Josip Sobin 6, Micha艂 Nowakowski 4, Jaylin Airington 4, Damian Ciesielski 1.