MKS Dąbrowa Górnicza wzmacnia się na pozycjach obwodowych. Do drużyny, którą poprowadzi trener Jacek Winnicki, dołączył Aaron Broussard.


Amerykanin jest doświadczonym graczem, który ostatnie lata spędził we Francji. Poprzednie trzy sezony Broussard rozegrał dla francuskiego Fos Provence Basket występującego w tamtejszej Pro B (II liga). W minionych rozgrywkach notował średnio 14.6 punktu, 4.6 zbiórki, 3.3 asysty i 1.4 przechwytu na mecz. Aaron Broussard ma 27 lat, mierzy 195 centymetrów wzrostu – karierę rozpoczynał na uczelni Seattle University i w swoim ostatnim sezonie notował statystyki na poziomie 18 punktów i 7 zbiórek, trafiając 47% z gry i 33% z dystansu. Może grać na pozycjach rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. W 2012 Broussard zgłosił się do draftu NBA, ale ostatecznie nie został wybrany.

Aaron Broussard jest trzecią nową postacią w zespole z Dąbrowy Górniczej. Wcześniej klub podpisał umowy z Michałem Gabińskim i DJ Sheltonem, a  na kolejny sezon w MKS pozostaną Piotr Pamuła, Jakub Parzeński, Bartłomiej Wołoszyn, Witalij Kowalenko i Maciej Kucharek.

źródło: MKS Dąbrowa Górnicza


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here