Zespół z Krosna zdecydował się na podpisanie kolejnego zawodnika z zagranicy. Po przyjściu Davisa Lejasmeiersa do biało- zielonych dołącza dzisiaj była gwiazda uczelni Vilanova- JayVaughn Pinkston.

JayVaughn Pinkston to 26- letni Amerykanin mierzący 201 centymetrów wzrostu. Mimo dosyć skąpego wzrostu może występować na obydwóch pozycjach podkoszowych. Nowy nabytek krośnieńskiego zespołu był jeszcze do niedawna jedną z gwiazd rozgrywek szkół średnich i NCAA. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno w 2010 roku kiedy jako gracz Bishop Loughlin Memorial High School został wybrany do McDonald’s All-American Game (mecz dla najlepszych zawodników szkół średnich w USA i Kanadzie- przy. redakcji). Co ciekawe, oprócz niego zespół Zachodu reprezentowali m.in. Tobias Harris, Kyrie Irving, Jared Sullinger czy Reggie Bullock.

Po bardzo owocnych latach w Bishop Loughlin Memorial High School przyszedł czas na rozgrywki uniwersyteckie. Pinkston związał się z jedną z najbardziej utytułowanych ekip uczelnianych USA- Vilanova Wildcats. Tutaj nowy zawodnik Krosna prezentował się równie dobrze odnosząc kolejne sukcesy drużynowe i indywidualne. W 2014 roku został wybrany do drugiego składu All-Big East, a rok później razem z drużyną wygrał Big East Conference. Po zakończeniu nauki na uczelni Villanova próbował swoich sił podczas ceremonii draftu NBA w 2015 r., jednak nie został wybrany. Mimo to Pinkston nie zamierzał się poddać. Mimo pominięcia w drafcie drugą szansę dali mu Brooklyn Nets zapraszając go do występów w swoim zespole podczas NBA Summer League.
Niestety podczas jednego z meczów ligi letniej JayVaughn nabawił się kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu walkę o grę w najlepszej koszykarskiej lidze świata. Po okresie rekonwalescencji podpisał w czerwcu 2016 r. kontrakt z zespołem zaplecza włoskiej ekstraklasy Dinamica Mantova. Niestety i tym razem kontuzja uniemożliwiła mu grę we Włoszech.
Obecnie Pinkston jest już w pełni gotowy do gry. Miejmy nadzieję, że wraz ze zdrowiem powróci też jego dawna forma. To dopiero byłby ciekawy zwrot akcji!

Źródło zdjęcia tytułowego: Philly.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments