Trefl Sopot zakontraktował nowego środkowego. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Klozińskiego wzmocnił Stephen Zack występujący dotąd w lidze bułgarskiej. Z sopockim klubem związał się rocznym kontraktem.

Uściślając, Stephen Zack reprezentował barwy mistrza Bułgarii – Lukoilu Sofia w którym spędzał na boisku średnio 24,3 minuty w każdym z 35 meczów i notował w tym czasie przeciętnie 10,7 punktu, 8,8 zbiórki oraz 1,1 asysty. Jego klub przystąpił do kwalifikacji Ligi Mistrzów, a później rywalizował w FIBA Europe Cup. W tych rozgrywkach zawodnik spędzał na boisku średnio prawie pół godziny, gromadząc w tym czasie 12,3 punktu, 9,1 zbiórki, 2,4 asysty i 0,8 bloku. Po styczniowym meczu z Benficą w Lizbonie, w którym rzucił 20 oczek i zbierał 15 razy, trafił do najlepszej piątki kolejki.

25 – letni Stephen Zack mierzy 211 cm. Swoją przygodę z koszykówką rozpoczął na amerykańskim uniwersytecie La Salle. Po jego ukończeniu próbował sił w NBA Summer League w barwach Philadelphia 76ers. Ostatecznie trafił na Łotwę, gdzie w barwach Liepaja Triobet zdobywał średnio po 14,1 punktu i 11,7 zbiórki.

 

źródło: Trefl Sopot

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments