Adam Linowski wciąż będzie reprezentował barwy warszawskiego klubu. Zawodnik był bardzo blisko podpisania umowy z pierwszoligowym R8 Basket Kraków, ale ostatecznie do tego nie doszło.


Silny skrzydłowy miał wzmocnić beniaminka I ligi, ale wygląda na to, że w krakowskim klubie nie będzie żadnych wzmocnień, a zespół przystąpi do rozgrywek w mniej więcej tym samym składzie, który wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. Wobec niespodziewanego zwrotu akcji, Adam Linowski ostatecznie pozostanie zawodnikiem Wojskowych i ponownie zagra w PLK. Dla 30 – letniego koszykarza będzie to powrót do ekstraklasy po siedmiu latach – w sezonie 2009/10 Adam Linowski w barwach Polonii 2011 Warszawa rozegrał 21 meczów.

Zakończone niedawno rozgrywki zwieńczone awansem Legii do ekstraklasy, „Lino” na pewno może zaliczyć do udanych. W 40 meczach grywał średnio po 22 minuty i w tym czasie zapisywał na swoim koncie 9.1 punktów, 5.1 zbiórek i jedną asystę. Najbliższy sezon będzie dla zawodnika już czwartym z „eLką” na piersi. Skrzydłowy zadebiutował w drugoligowej wtedy Legii w sezonie 2007/08 i dotąd zagrał w jej barwach 105 spotkań.

[ot-video][/ot-video]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here