Mistrzowie Polski przedłużyli o dwa sezony umowę z Adamem Hrycaniukiem. Dla środkowego najbliższe rozgrywki będą już piątym z rzędu sezonem w Zielonej Górze.

Adam Hrycaniuk trafił do Stelmetu przed sezonem 2013/14 po pobycie w hiszpańskiej Valencii. W lidze ACB zawodnik zagrał tylko 4 razy i zdecydował się na powrót do kraju, gdzie wcześniej przez pięć lat grał w barwach Asseco Prokomu Gdynia. Tam sięgnął po cztery tytuły mistrzowskie oraz brał również udział w prestiżowej Eurolidze, w której Prokomowi zdarzyło się awansować nawet do czołowej ósemki rozgrywek.

Sukcesy przyszły również w Zielonej Gorze, gdzie Adam Hrycaniuk zdobył kolejne trzy złote medale Mistrzostw Polski oraz jeden srebrny krążek. W zakończonym niedawno sezonie 33 – latek rozegrał 45 meczów w PLK notując średnio 6 punktów i 3.8 zbiórek w ciągu 16 minut jakie spędzał na parkiecie. Reprezentant Polski, wraz z pozostałymi kadrowiczami, obecnie przygotowuje się do EuroBasketu 2017 w którym Polacy zmierza się ze Słowenią, Finlandią, Islandią, Francją i Grecją.

[ot-video][/ot-video]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj