OPOwieści z NBA: „Myślę, że wyrobiliśmy w graczach dobre nawyki” – wywiad z Adrianem Griffinem

0
197

Jako zawodnik był specjalistą od defensywy i grał w Boston Celtics, Dallas Mavericks, Houston Rockets, Chicago Bulls i Seattle Supersonics. Trenerskie szlify u Scotta Skilesa w Milwaukee Bucks i Orlando Magic, oraz Toma Thibodeau w Chicago Bulls. Był w sztabie trenerskim Toronto Raptors, gdy w 2019 roku zdobywali mistrzostwo NBA.

Adrian Griffin opowiada o karierze w NBA, jak dostał się do ligi, obronie, karierze trenerskiej i sezonie 2020-21 w wykonaniu zespołu z Kanady, grającego na Florydzie.

Wywiad przeprowadził Przemek Opłocki, który odpowiada za projekt „OPOwieści z NBA”. Poniżej macie linki do jego mediów społecznościowych. Lajki czy subskrypcje z pewnością zachęcą go do dalszej pracy.

Facebook

Twitter

Instagram

Youtube

Cytaty:

„W NBA musisz znaleźć sposób na to, by być konkurencyjnym by zostać w lidze. Ojciec mówił mi, być pokornym, ale jednocześnie walczyć. Codziennie wykonuj swoją pracę, a rezultaty nadejdą.”

„Nick Nurse jest trenerem przez duże T. Najlepszy w tej profesji. Kiedy zaczęliśmy przygotowania do sezonu 2018-19, pojawiłem się w jego biurze i usłyszałem: Kwiecień, maj, czerwiec – musimy być gotowi. Zdziwiłem się, bo był wrzesień, początek przygotowań do sezonu. Wciąż powtarzał, że musimy być gotowi na wygrywanie.”

„Obrona to podstawa. Ćwiczymy ją na treningach, tak by zawodnicy byli odpowiednio przygotowani. Fred Van Vleet kryje najlepszych zawodników ofensywnych przeciwników. Kyle Lowry jest najmądrzejszym graczem, z jakim miałem okazję współpracować. OG Anunoby stał się świetnym obrońcą. Razem z Pascalem Siakamem mogą zrobić kolejny krok w tym aspekcie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj