Reprezentacja Polski poznała rywali w walce o Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Biało-Czerwoni swój turniej kwalifikacyjny rozegrają w Kownie (Litwa), a przeciwnikami będą Słowenia i Angola, a na późniejszym etapie Litwa, Korea lub Wenezuela.

Dzięki świetnemu wynikowi na mistrzostwach świata w Chinach reprezentacja Polski uzyskała możliwość zagrania w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. W tej imprezie zagwarantowany udział mają już gospodarze – Japonia, a także Argentyna, Australia, Hiszpania, Francja, Iran, Nigeria i Stany Zjednoczone. Do nich dołączą cztery drużyny z dodatkowych turniejów kwalifikacyjnych.

24 reprezentacje zostały podzielone na osiem grup po trzy zespoły. Mecze rozgrywane będą w Chorwacji (Split), Kanadzie (Victoria), na Litwie (Kowno) oraz w Serbii (Belgrad). Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zmierzą się w półfinale poszczególnych turniejów. Tylko zwycięzca całego turnieju zagra w Tokio.

Polacy zagrają w Kownie (Litwa), a w grupie B ich rywalami będą reprezentacje Słowenii oraz Angoli. Później mogą zagrać z Litwą, Koreą lub Wenezuelą.

Turnieje kwalifikacyjne odbędą się od 23 do 28 czerwca 2020 r.

– Znamy zespół Słowenii i mamy do niego dużo szacunku. W składzie może być dużo świetnych zawodników, m.in. Luka Doncić. Ta ekipa w 2017 roku wygrała mistrzostwo Europy. Angolę prowadzi mój bardzo dobry znajomy, Will Voigt. Przez naszą przyjaźń obserwowałem tę drużynę w ostatnich latach. Litwa to kraj, który kocha koszykówkę. Wiemy sporo o tym zespole, bo graliśmy przeciwko niemu np. w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Do Kowna nie jest daleko, więc to bardzo pozytywna informacja, że właśnie tam rozegramy turniej – powiedział trener Mike Taylor.

– Jesteśmy dumni z tego, że wywalczyliśmy miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk. Wiemy, że każdy przeciwnik tam jest bardzo mocny. Awans do Tokio to nasze marzenie. Chcemy jednak dodać kolejny rozdział do naszej wspaniałej historii, którą już wcześniej napisaliśmy w Chinach. Zrobimy wszystko, aby Polska była z nas dumna – dodaje trener Taylor.

Serbia (Belgrad)

Grupa A: 1. Dominikana, 2. Nowa Zelandia, 3. Serbia
Grupa B: 1. Portoryko, 2. Włochy, 3. Senegal

Litwa (Kowno)

Grupa A: 1. Litwa, 2. Korea, 3. Wenezuela
Grupa B: 1. POLSKA, 2. Słowenia, 3. Angola

Chorwacja (Split)

Grupa A: 1. Niemcy, 2. Rosja, 3. Meksyk
Grupa B: 1. Tunezja, 2. Chorwacja, 3. Brazylia

Kanada (Victoria)

Grupa A: 1. Grecja, 2. Chiny, 3. Kanada
Grupa B: 1. Urugwaj, 2. Czechy, 3. Turcja

źródło: Kosz Kadra

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments