Informacja o tym, że powstanie film traktujący o jednej z najważniejszych decyzji w historii Nike pojawiła się już rok temu. Ben Affleck oraz Matt Damon postanowili ponownie połączyć siły i przedstawić historię rekrutacji Michaela Jordana. Wówczas wydawała się ona ryzykowna, ale czas pokazał, że była strzałem w dziesiątkę. 

Dwie gwiazdy Hollywood zdecydowały się poruszyć historię opowiadającą o tym, w jaki sposób Nike przekonywało Michaela Jordana do podpisania z nimi kontraktu. Za produkcją stoją Amazon Studios, Skydance Sports oraz Mandalay Pictures, zatem trzy wielkie wytwórnie, które połączyły siły, by zekranizować historię Sonny’ego Vaccaro – byłego szefa Nike, który z niezwykłą zawziętością walczył o to, by Michaela Jordan wraz z początkiem swojej profesjonalnej kariery dołączył do Nike. Działy się wówczas historyczne rzeczy, bowiem żaden sportowiec nie był wcześniej traktowany w sposób, w jaki Nike musiało podejść do MJ-a. 

Zatem Matt Damon oraz Ben Affleck – dwójka przyjaciół ponownie połączyła siły. Affleck film wyreżyserował, a także w nim zagrał. Wcielił się w rolę słynnego Phila Knighta, jednego z założycieli Nike. Z kolei Damon jest Sonnym Vaccaro. Historia skupi się na negocjacjach, jakie miały miejsce pomiędzy Nike i obozem Jordana w połowie lat 80., gdy MJ wchodził na wielką scenę zaraz po sezonie spędzonym z North Carolina Tar Heels. Koniec końców połączenie Nike i Jordana stało się absolutnie historycznym wydarzeniem. W zasadzie od nowa napisało cały podręcznik współpracy marki z gwiazdą światowego formatu. Z tej współpracy powstał Air Jordan. 

Była to niezwykle ważna współpraca dla sportu w ogóle. Wprowadziła zawodników oraz marki na zupełnie nowy poziom funkcjonowania. Film Damona i Afflecka ma się zorientować na wszystkich staraniach poczynionych wówczas przez Vaccaro. Nike nie było pierwszym wyborem Jordana, ale praca wykonana przez szefa Nike przekonała młodego sportowca, że warto marce z Oregonu zaufać. Bezpośrednią inspiracją dla filmu jest dokument “Sole Man” od ESPN, który opowiada historię Vaccaro. Zobaczcie trailer produkcji “AIR”. 


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments