Smutne wieści napłynęły z Seattle. Po walce z chłoniakiem zmarł właściciel Portland Trail Blazers oraz Seattle Seahawks 65-letni Paul Allen. Był współzałożycielem Microsoftu i jednym z najbogatszych ludzi na świecie. 

1 października Paul Allen poinformował, że lekarze zdiagnozowali powrót jego choroby i musi poddać się kolejnej kuracji. Niestety w ostatnich dniach wystąpiły komplikacje, zmarł 15 października. Informację o śmierci Allena podano na jego koncie na Twitterze. Paul Allen założył Microsoft wraz z Billem Gatesem w 1975 roku. Od kilkudziesięciu lat inwestował w firmy technologiczne i zespoły sportowe – Portland Trail Blazers oraz Seattle Seahawks.

Forbes wyceniał jego majątek na 20 miliardów dolarów, duża część z tych pieniędzy przeznaczał na cele charytatywne, wspierając różnego rodzaju fundacje. Wspierał również badania dotyczące rozszyfrowania działania ludzkiego mózgu. Był wizjonerem, który dążył do odkrywania, poznawania i działania w sposób, w jaki dotąd nie działał nikt inny.

Właścicielem Portland Trail Blazers był od 1988 roku. Bardzo często siedział w pierwszym rzędzie obok generalnego menadżera PTB – Neila Olsheya w trakcie meczów drużyny. Zawsze oddany organizacji i niezwykle pomocny. Wspierał i inicjował sportowe projekty, które mają obecnie znaczący wpływ na to, jak wygląda krajobraz profesjonalnego sportu w Stanach Zjednoczonych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Rest In Peace to this Beautiful mind. You’ll be forever remembered and missed. God bless you, Paul.

Post udostępniony przez evan turner (@evanturner)

NBA: Ważne decyzje Cavaliers i Pacers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj