W obecnym sezonie Marc Gasol, center Toronto Raptors z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego opuścił wiele meczów swojej drużyny. Na szczęście uraz udało się w porę wyleczyć, dzięki czemu wraca zdrowy i gotowy do walki o obronę tytułu.


Poprzedni sezon był dla Marca Gasola niezwykle udany. Oprócz upragnionego mistrzostwa NBA, prowadzona przez młodszego z braci Gasol reprezentacja Hiszpanii zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata. Jednak hiszpański weteran sukcesy okupił wielkimi przeciążeniami i urazami. W całym sezonie NBA rozegrał aż 103 mecze.

Trudny czas epidemii i zawieszenia ligi Gasol wykorzystał na odpoczynek, regenerację i powrót do zdrowia. Świetną formę Marca potwierdza trener Nick Nurse.

O ile mi wiadomo, jest w pełni zdrowy” – powiedział Nurse. „Prezentuje się świetnie, jego umiejętności wyglądają fantastycznie i ogólnie wygląda, że jest w dobrej formie. Patrząc na niego, nie dostrzegam żadnych problemów”.

Najnowsze zdjęcia środkowego Raptors wywołały spore poruszenie w mediach. Gasol prezentuje się świetnie i wyraźnie schudł. Szczupła budowa ciała na pewno pomoże w skutecznej walce z młodszymi rywalami jak Embiid i Antetokounmpo. Świetna postawa Gasola w walce z młodymi gwiazdami wschodu była kluczem do sukcesu Raptors w zeszłorocznych playoffach.

Aktualną formą Hiszpana zaskoczony jest nawet jego kolega z drużyny Terrence Davis.

To niesamowite, ale już teraz jest w trybie playoff”- powiedział Davis. „Prawdopodobnie sam ci powie, że w trybie playoff jest już od kwietnia. Wygląda naprawdę, naprawdę dobrze i porusza się bardzo dobrze. Wygląda, jakby przeżywał swój „prime time”.

Świetna forma Gasola oraz rewelacyjna atmosfera w szatni Toronto to bardzo dobry prognostyk przed restartem ligi. Mimo odejścia Kawhi Leonarda aktualni mistrzowie wciąż wyglądają bardzo solidnie.

To jednak Milwaukee Bucks według wielu ekspertów są większym faworytem do wygrania Konferencji Wschodniej. Czy aby nieco nie przedwcześnie? W tym miejscu należy przywołać legendarne słowa Rudy’ego TomjanovichaDon’t ever underestimate the heart of a champion!


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments