Przyszłość New Orleans Pelicans rysuje się w jasnych barwach. Z 20-letnim Zionem Williamsonem wszystko wydaje się łatwiejsze. Wychowanek Duke nie bacząc na przeciwników, szturmem zdobywa ligę, a fenomenalny mecz przeciwko Jazz jest tego najlepszym potwierdzeniem. Pomimo presji jednego z najlepszych obrońców ligi Rudy’ego Goberta Williamson właśnie ustanowił nowy rekord New Orleans Pelicans.


Zion to bezsprzecznie lider ekipy Pelicans. W obecnym sezonie talent młodego Williamsona przeżywa prawdziwy rozkwit. O jego trudnej do okiełznania sile i dynamice przekonali się już niemal wszyscy najlepsi defensorzy ligi. Nikt nie był w stanie wyłączyć go z gry i nikt nie powstrzymał go przed seryjnym zdobywaniem punktów.

Nie inaczej było w poniedziałkowy wieczór, gdy potężnemu Zionowi przeciwstawić musiał się Gobert. Słynący ze świetnej obrony Francuz robił, co mógł, jednak młody skrzydłowy Nowego Orleanu był po raz kolejny w gazie. Williamson zdobył 26 punktów, zebrał 10 piłek i rozdał 5 asyst i pobił tym samym klubowy rekordy, który wcześniej należał do Anthony’ego Davisa.

Zion stał się najmłodszym zawodnikiem w historii New Orleans Pelicans, któremu udało się zgromadzić minimum 25 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst na koncie. Młody skrzydłowy sztuki tej dokonał, mając 20 lat i 238 dni. Poprzedni rekordzista Anthony Davis linijkę taką uzbierał, mając 20 lat i 361 dni, natomiast inny gwiazdor grający przed laty w Pels Chris Paul 21 lat i 209 dni.

Po dość przeciętnym oraz okraszonym kontują pierwszym sezonie, Zion udowadnia obecnie, że jest zawodnikiem o nieprzeciętnych możliwościach. W 33 meczach obecnego sezonu notował średnio 25,5 punktów, 7,1 zbiórek oraz 3,3 asysty na mecz. Nagrodą za świetne występy jest nominacja do zbliżającego się Meczu Gwiazd. To on wraz z Brandonem Ingramem stanowi o sile Pelikanów i to na nim głównie opiera się ofensywa zespołu. Mimo dobrej gry Ziona wyniki NOLA w pierwszej części sezonu z pewnością nie zadowalają, jednak kilka meczów z silnymi drużynami jak chociażby wczorajszy z Jazz oraz zeszłotygodniowy z Bucks pokazują, że w młodej drużynie Nowego Orleanu drzemie naprawdę olbrzymi potencjał.


2 KOMENTARZE

  1. Dlatego nie ma co go przedwcześnie skreślać trzeba dać mu szanse. W tej chwili na wielki plus, że gra bez limitu minut i nie ma, żadnej poważniejszej kontuzji.
    Pochwalić rozwniez trzeba Lonzo. Gra powiedzmy bardzo przyzwoicie. Może coś z niego jescze będzie taki choćby solidny średniak.

  2. Co to za rekord, nie czaję!! Paul musiał zebrać tych 10 piłek bo resztę ogarniał co mecz. Rozumiem gdyby to było 40pkt, 10zb i 5as. Swoją drogą ciekawe kto jako najmłodszy zdobył 5pkt i 2zb??????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here