Denver Nuggets i Minnesota Timberwolves to dwie najlepsze drużyny Zachodniej Konferencji. Podwaliny pod mistrzostwo tych pierwszych tworzył Tim Connelly, który od 2022 roku pracuje w Minnesocie. Zatem Connelly jest autorem dwóch projektów, które odnoszą duże sukcesy w niezwykle wymagającej Zachodniej Konferencji. Latem może być wolnym agentem. 


Denver Nuggets dzięki zwycięstwie w bezpośrednim starciu z Minnesotą Timberwolves wywalczyli “jedynkę” Zachodniej Konferencji. Pozycję muszą jeszcze przypieczętować wygrywając jeden z pozostałych dwóch meczów sezonu regularnego. Zatem Tim Connelly – obecny sternik ekipy z Minneapolis, zostawił swój ślad na obecnie dwóch najlepszych drużynach konferencji. To wiele o nim mówi. Wystawia mu bardzo solidne referencje. 

W kuluarach pojawiły się doniesienia, że Connelly wkrótce może być do wzięcia. W jego umowie z Timberwolves jest opcja. Jeżeli Connelly jej nie wykorzysta, pozostanie bez kontraktu na kolejny sezon. Jednak to się zapewne szybko zmieni, bowiem biorąc pod uwagę pracę, jaką wykonał w drużynach z Kolorado oraz Minneapolis, wiele ekip ustawi się po jego usługi w kolejce. Tymczasem w Minnesocie dzieją się rzeczy niepokojące. 

Rzekomo Marc Lore oraz Alex Rodriguez, czyli dwójka inwestorów, którzy mieli przejąć 80% udziałów w drużynie, planowała znacznie zredukować koszty związane ze składem na kolejne lata, aby uniknąć płacenia podatku od luksusu. To był jeden z argumentów, który nakłonił obecnego właściciela – Glena Taylora – do zerwania współpracy z Lorem i Rodriguezem. Cała sytuacja mogła być także sygnałem dla generalnego menadżera. 

Connelly podpisał z Wolves 5-letni kontrakt za 40 milionów dolarów latem 2022 roku. W sprawie wszelkich zapisów rozmawiał z Lorem oraz Rodriguezem, a Taylor je po prostu zaakceptował. Sytuacja się jednak zmieniła. Connelly może oczywiście podpisać z Wolves przedłużenie i liczyć na to, że Taylor utrzyma finansowanie, które zapewni ekipie możliwości do kontynuowania walki z czołówką. W każdym innym wypadku Taylor może szukać dla siebie nowego miejsca zatrudnienia. 


Szukasz tabeli NBA? Zawsze aktualną tabelę NBA znajdziesz tutaj.


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments