Obrońca Indiany Pacers – Malcolm Brogdon – poinformował, że zachorował na COVID-19. Jest to kolejny przypadek zakażenia koronawirusem przez zawodnika NBA w trakcie kilku ostatnich dni.


Wykryto u mnie koronawirusa i aktualnie znajduję się w kwarantannie. Czuję się dobrze, nie odczuwam symptomów zakażenia. Planuje dołączyć do drużyny w Orlando i pomóc jej w play-offach – napisał w swoim oświadczeniu Brogdon.

Brogdon to kolejny zawodnik NBA, u którego wykryto COVID-19 w ostatnich kilku dniach. W Serbii zakażony został również Nikola Jokić z Denver Nuggets. Plotki mówią, że dwóch koszykarzy Phoenix Suns również złapało wirusa.

Zespoły rozpoczynają wstępne przygotowania do wznowienia sezonu w bańce w Orlando. Zawodnicy zaczęli być badani pod względem obecności wirusa. Ekipy Pacers, Suns i Nuggets znalazły się w gronie 22 drużyn, które będą musiały przetransportować się do rzeczonej bańki.

Wydaje się, że wznowienie rozgrywek nie jest zagrożone, przynajmniej na ten moment. Jednak kilka osób związanych z poszczególnymi klubami wyraziło swoje obawy rosnącą liczbą zakażeń na Florydzie.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here