Marcus Smart z Boston Celtics oraz dwóch zawodników Los Angeles Lakers to najnowsze przypadki zachorowań na koronawirusa. Oba kluby poinformowały o tym w oficjalnych oświadczeniach.


Zespoły nie podały personaliów zakażonych. Jednak kilka chwil później film na swoim Twitterze opublikował Smart, który przyznał, że to jego próbka dała wynik pozytywny.

Czuję się dobrze, nie wyczuwam u siebie żadnych symptomów. Proszę was o uważanie na siebie i swoich bliskich oraz dbanie o higienę. Młodsze pokolenie musi być uważne. To nie są żarty – powiedział i napisał Smart.

Smart miał wcześniej kontakt z osobą zarażoną. Spędził w kwarantannie domowej kilka dni. Zawodnik był przebadany pięć dni temu, wczoraj otrzymał wyniki.

Wszyscy zawodnicy Lakers zostali przebadani w środę. Powodem takiej decyzji był fak, że w szeregach Brooklyn Nets wykryto cztery przypadki zakażenia wirusem. Lakers ostatni mecz grali właśnie z ekipą z Nowego Jorku.

Dziś dowiedzieliśmy się, że dwóch naszych zawodników jest chorych na COVID-19. Obaj zawodnicy nie wykazują symptomów i aktualnie przebywają pod opieką lekarzy – napisali Lakers.

Tym samym liga potwierdził już 10 przypadków zachorowań na nowego wirusa wśród zawodników. Zaczęło się od Rudy’ego Goberta i Donovana Mitchella z Utah Jazz, następnie był Christian Wood z Detroit Pistons, później czterech zawodników Brooklyn Nets, w tym Kevin Durant. A teraz wczorajsze trzy przypadki.

Ponadto wczoraj Denver Nuggets poinformowali, że ktoś, kto pracuje w ich klubie również jest zarażony. Na ten moment klub nie sprecyzował, o kim mowa.

Dodatkowy rabat w Sklepie Koszykarza i bezpłatna przesyłka!Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
EDZIO rycerz
20 marca 2020 09:37

James i Davis mają ?? ?

Piotr
Piotr
20 marca 2020 11:43
Odpowiedz  EDZIO rycerz

James na pewno miał kontakt z Dramatem

SceptoFan
20 marca 2020 09:46

To jest bardzo ciekawe. Kwarantanna kwarantanną, a choroba i tak się szerzy. Nie twierdzę, że kwarantanna jest niepotrzebna, tylko że być może niemożliwa do przeprowadzenia.

Inszy
Inszy
20 marca 2020 10:27
Odpowiedz  SceptoFan

Możliwa – zamykasz się w domu, nie wyłazisz, nie przyjmujesz gości. A choroba się szerzy, bo ludzie mają kontakt z zarażonymi i dopiero po stwierdzeniu zagrożenia są umieszczeni w kwarantannie.
Co w tym trudnego do zrozumienia?

Ruspect
Ruspect
20 marca 2020 21:02
Odpowiedz  Inszy

A zakupy ,praca?Nie każdy może się zamknąć i siedzieć w domu.Co w tym trudnego do zrozumienia?

Iwona
Iwona
20 marca 2020 16:55
Odpowiedz  SceptoFan

Tak trudno pojąć że oni zapewne zarazili się wcześniej, jeszcze przed kwarantanną?

Wojtek23
Wojtek23
20 marca 2020 22:22
Odpowiedz  SceptoFan

Każdy ma swoje zadania jak zawodnicy na boisku. Zaczynamy od siebie, wtedy możemy być pewni, że wynik zespołu – Narodu, będzie wygrany. Nie egoizm,
a myślenie o wspólnocie. Rozumiem, że jeszcze tego nie wykształciłeś, może rodzice nie przekazali i nie jesteś osobą odpowiedzialną. Swoją odpowiedzialnością możemy powstrzymać szerzenie się wirusa, a w konsekwencji go zwalczyć. Dorośnij chłopie i nie wypisuj głupot.

SceptoFan
21 marca 2020 10:03
Odpowiedz  Wojtek23

Wojtku, Inszy, Iwono, nic nie jest proste. Zapominacie choćby o zaopatrzeniu. Wszyscy w domach zamknąć się nie mogą. Dostawcy, opieka medyczna, pracownicy komunikacji publicznej, policjanci – oni wszyscy też przenoszą wirusy.
Wojtku, zrezygnuj z wyzwisk. Nie prezentujesz tym ani dojrzałości, ani mądrości.

Baba Wanga
20 marca 2020 13:10

Którzy z LA dostali trypla? ?