Miami Heat przygotowują się już do rywalizacji z Philadelphia 76ers, ale w międzyczasie muszą zaakceptować karę dla swoich zawodników. Grzywny otrzymali bowiem Markieff Morris, Jimmy Butler oraz sama organizacja.

Miami Heat nie mieli większych problemów z pokonaniem Atlanta Hawks w pierwszej rundzie play-offs. Zespół z Florydy całkowicie ograniczył potencjał i możliwości Trae’a Younga, który w całej serii popełnił więcej strat, niż trafił rzutów z gry.

W ostatnim spotkaniu tej serii dwóch zawodników Heat przekroczyło jednak przepisy, za co zostali przez ligę ukarani. NBA nałożyła na Markieffa Morrisa grzywnę w wysokości 25 tysięcy dolarów za zakłócanie gry z ławki rezerwowych. Skrzydłowy Miami przytrzymał De’Andre Huntera, kiedy ten próbował wrócić na plac gry chwilę przed podaniem od swojego partnera z zespołu.

Grzywną za „wulgarny gest” ukarany został natomiast niegrający wówczas Jimmy Butler. Zawodnik Heat w wymowny sposób celebrował trójkę Maxa Strusa, za co otrzymał karę w wysokości 15 tysięcy dolarów. Taką samą kwotę zapłacić musi organizacja z Florydy, która opublikowała filmik z zachowaniem Butlera na swoich mediach społecznościowych.

Grzywna to jedyne, co pozostało Heat po serii z Atlanta Hawks. Podopieczni Erika Spoelstry przygotowują się już do rywalizacji z Philadelphia 76ers, którzy minionej nocy zakończyli walkę z Toronto Raptors (4:2). Pierwszy mecz drugiej rundy odbędzie się w poniedziałek 2 maja w Miami.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments