W poprzednich latach konkursy wsadów zawodziły. Kibice nie dostali tego, na co faktycznie czekali. W tym roku było tylko trzech uczestników. Obi Toppin z New York Knicks rozpoczynał jako główny faworyt. Nie mógł jednak poczuć się ze swoimi szansami zbyt pewnie, zwłaszcza po takich wsadach.

UCZESTNICY: Anfernee Simons, Cassius Stanley, Obi Toppin.

Zabawa wszystkim dobrze znana. Sędziami byli w dużej mierze byli gracze Atlanty Hawks – Spud Webb, Dee Brown, Josh Smith, Jason Richardson, Dominique Wilkins. Dunki oceniali od 6 do 10. W pierwszej rundzie każdy z uczestników miał do zaprezentowania dwa wsady – na każdy po trzy próby. W finale wystąpiła dwójka z największą liczbą zdobytych punktów, która miała do wykonania po jednym finałowym wsadzie. Piątka sędziowska miała zagłoswać, który z nich był lepszy. 

Cassius Stanley rozpoczął od przełożenia piłki pod nogą, za co otrzymał 44 punkty, więc mogło być lepiej. Kolejny był Obi Toppin. On postanowił odbić piłkę od parkietu i złapać ją w locie, po czym skończył tzw. plecakiem. Pomarańczowa przeleciała jeszcze pod jego nogą – takiego wsadu dotąd nie widzieliśmy, otrzymał za to 48 oczek. Anfernee Simons popisał się z kolei swoim wyskokiem, zdejmując piłkę ze specjalnej podstawki umieszczonej kilkadziesiąt centymetrów nad obręczą. Sędziowie ocenili ten wsad na 46 oczek. 

W drugiej turze Stanley nie potrafił wykonać swojego pierwotnego planu i postawił na najzwyklejszą możliwą próbę, która przyniosła mu… 37 oczek. Większe wrażenie próbował wywrzeć na nas Simons, który ubrał koszulkę Tracy’ego McGrady’ego. Gracz Portland Trail Blazers zrobił “360” i wsadził z impetem robiąc po drodze “krzesełko” – sędziowie byli szczodrzy i dali mu 49 oczek. Pierwszą rundę zakończył Toppin. Zawodnik New York Knicks przeskoczył nad swoim ojcem oraz Juliusem Randlem robiąc windmill jedną ręką – 46 oczek.

To oznaczało, że Simmons w finale miał zmierzyć się z Toppinem. Gracz Knicks zaczynał i postawił na wyskok z okolic linii rzutów wolnych i przełożenie piłki pod nogą. Z kolei próba Simmonsa nie poszła zgodnie z planem. Zawodnik Blazers próbował w trakcie wsadu pocałować obręcz, ale mu się to nie udało i po prostu wsadził piłkę do kosza. Konkurs wsadów decyzją sędziów (3-2) wygrał Anfernee Simons, którego ambitna próba z „całuskiem” została najwyraźniej doceniona. To pierwszy zawodnik w historii Blazers tryumfujący w Slam Dunk Contest.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments