Brooklyn Nets zmienili swoje początkowe plany związane z zatrudnieniem na stanowisku głównego szkoleniowca Ime Udoki ze względu na kilka czynników – przekazał portal The Athletic, powołując się na źródła bliskie sprawie. Miejsce zwolnionego Steve’a Nasha zajmie jego dotychczasowy asystent, Jacque Vaughn.

Jacque Vaughn został nowym trenerem Brooklyn Nets, po tym, jak z pracą 1 listopada pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec, Steve Nash. 47-latek jest pracownikiem Nets od 2016 r., wcześniej był tymczasowym szkoleniowcem drużyny z Nowego Jorku w 2020 r. po zwolnieniu Kenny’ego Atkinsona. Tę samą funkcję pełnił od rozwiązania umowy z Nashem do podpisania umowy na stałe.

Początkowo Nets chcieli zatrudnić na stanowisku głównego szkoleniowca zawieszonego przez Boston Celtics Imę Udokę. W międzyczasie wybuchła afera obyczajowa z Kyriem Irvingiem, który najpierw udostępnił w mediach społecznościowych antysemicki film, a następnie odmówił jednoznacznego stwierdzenia, że nie jest antysemitą. Klub zawiesił go przynajmniej na pięć spotkań.

Nets spotkali się z szeroką krytyką, gdy dziennikarze zaczęli informować, iż klub chce związać się umową z trenerem zawieszonym za intymne relacje z podwładną. – Nets zmienili swoje początkowe plany związane z zatrudnieniem na stanowisku głównego szkoleniowca Udoki ze względu na kilka czynników – przekazał portal The Athletic.

Wśród czynników decydujących źródła bliskie sprawie wskazały proces weryfikacji Udoki, wykonany z należytą starannością, który trwał dłużej niż z reguły. Ważną sprawą było także oburzenie po informacji, wskazujących, że Nets chcą zatrudnić byłego trenera Celtics. Nie bez znaczenia były też znaki zapytania wokół możliwości walki o mistrzostwo NBA w przypadku bezterminowego zawieszenia Irvinga.

Sondowanie możliwość zatrudnienia Udoki klub rozpoczął na kilkadziesiąt godzin przed zwolnieniem Nasha. Do konkretnych rozmów ruszyli zaraz po rozwiązaniu umowy. Decyzja o pozostawieniu Vaughna była podyktowana samą chęcią wyrażoną przez zawodników, którym dobrze współpracuje się z 47-latkiem. Vaughn miał stworzyć pozytywną energię w szatni, radząc sobie z niesprzyjającymi warunkami. Na razie notuje z zespołem bilans 2-2.

***

Czy to możliwe, że Kyrie Irving nie zagra już nie tylko w Brooklyn Nets, ale w ogóle w NBA!? Jeśli władze klubu podejmą decyzję o odsunięciu go od zespołu na dobre, to kolejnym krokiem będzie transfer Kevina Duranta. Są cztery drużyny, które mogłyby chcieć złożyć Nets ofertę. Zastanawialiście się, co jest przyczyną serii porażek Golden State Warriors i czy mistrzowie NBA nie powinni zdecydować się na zmiany w składzie? Na te pytania szuka odpowiedzi Michał Pacuda w najnowszym podkaście PROBASKET.