Wolny agent Victor Oladipo zdecydował się podpisać roczny kontrakt za minimum dla weterana, aby zostać w Miami Heat. Informację jako pierwszy przekazał Adrian Wojnarowski z ESPN. Zawodnik opuści początek sezonu ze względu na rehabilitację po operacji zerwanego ścięgna mięśnia czworogłowego uda.

29-latek był graczem pokroju piątki All-NBA w trakcie przełomowego dla niego sezonu 2017/18 w barwach Indiany Pacers. Nie był jednak w stanie wrócić do równej i dobrej formy po kontuzji, której doznał w 2019 r. Po tym, jak w poprzednim sezonie został pozyskany przez Miami Heat w wymianie z Houston Rockets, niezaleczony uraz dał o sobie ponownie znać w kwietniu.

Oladipo ostatecznie w sezonie 2020/21 nie wrócił już na parkiet, poddał się operacji zerwanego ścięgna mięśnia czworogłowego uda, która skutecznie uniemożliwiła mu powrót do gry. Popularny Dipo wystąpił w poprzednich rozgrywkach w 33 spotkaniach, w których zdobywał średnio 19,3 punktu, trafiając przy tym 40,8 proc. rzutów z gry.

Dla 29-latka była to kolejna operacja zerwanego ścięgna, poprzednia została źle wykonana i kontuzja się odnowiła. Była to niezwykle rzadka kontuzja, a Oladipo potrzebował roku kalendarzowego, aby dojść do pełnej sprawności. Na parkiet wrócił w styczniu 2020 r. Jednak od czasu powrotu wystąpił w zaledwie 52 spotkaniach sezonu regularnego.

Oladipo został wytransferowany w trakcie poprzednich rozgrywek aż dwukrotnie. Najpierw w styczniu w ramach wymiany za Jamesa Hardena, trafił do Houston Rockets. Tam rozegrał 20 spotkań, ale otwarcie przyznał, że gdy skończy się mu kontrakt, będzie chciał parafować nową umowę w Miami. Rockets poszli mu na rękę i oddali go do Heat. W barwach klubu z Florydy wystąpił do tej pory w zaledwie czterech meczach.

W styczniu Rockets oferowali Oladipo 2-letni kontrakt opiewający na kwotę 45 mln dol., ale zawodnik odrzucił propozycję. Teraz w Miami zagra za minimum dla weterana. Z racji, że będzie to 9. sezon Oladipo, zarobi on nieco ponad 2,3 mln dol.

Sprawdź naszego newsa TRANSFERY NBA NA ŻYWO!

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments