Znamy oficjalne wyniki głosowania na najlepszych defensorów i pierwszoroczniaków ubiegłego sezonu. Wśród obrońców najwięcej głosów otrzymał Draymond Green, a najlepszy rezultat na tle rookie uzyskali eq aequo Dario Sarić oraz Malcolm Brogdon.

Wśród defensorów bez żadnych niespodzianek. Pomiędzy tegorocznymi finalistami nagrody DPOY różnice są niewielkie, jednak ostatecznie najwięcej głosów powędrowało na konto Draymonda Greena. Tuż za nim uplasował się debiutujący w pierwszej piątce obrońców Rudy Gobert. Kolejni zawodnicy to najlepszy defensor dwóch ostatnich lat- Kawhi Leonard, stały bywalec- Chris Paul, dla którego jest to już 7. takie wyróżnienie (szóste z rzędu) oraz podobnie jak Gobert, nowy członek All- Defensive First Team- Patrick Beverley. W głosowaniu brało udział 100 dziennikarzy. Za każdą nominację do pierwszej piątki zawodnik otrzymywał 2 punkty, a do drugiej 1 punkt. Poniżej wyniki głosowania.

2016-17 NBA ALL-DEFENSIVE FIRST TEAM

2016-17 NBA ALL-DEFENSIVE SECOND TEAM

Równie ciekawa była sytuacja przy wyborze najlepszych pierwszoroczniaków. Trenerzy okazali się jednomyślni przy wyborze Malcolma Brogdona i Dario Saricia do pierwszej piątki Rookies. Obydwaj Panowie otrzymali maksymalną ilość punktów. Zaskoczeniem może być natomiast wynik Joela Embiida. Środkowy 76ers dostał, aż siedem nominacji do drugiej piątki, co przy jego osiągnięciach wydaje się być dosyć niesprawiedliwe. Dziennikarze najprawdopodobniej przy głosowaniu sugerowali się jego małą ilością rozegranych spotkań (31). Pozostali zawodnicy pierwszej piątki to Buddy Hield, któremu na pewno pomogły przenosiny do Sacramento oraz świetnie radzący sobie szczególnie pod koniec sezonu Willy Hernangomez. Co ciekawe najlepszą piątkę pierwszoroczniaków tworzy, aż czterech zawodników spoza Stanów Zjednoczonych. To pierwszy taki przypadek w historii!

Głosowanie przebiegało identycznie jak przy wyborze obrońców. Najlepszych Rookies wybierało 100 dziennikarzy. Za każdą nominację do pierwszej piątki zawodnik otrzymywał 2 punkty, a do drugiej 1 punkt. Poniżej wyniki głosowania.

2016-17 ALL- ROOKIE FIRST TEAM

2016-17 ALL- ROOKIE SECOND TEAM

16 KOMENTARZE

  • Masz rację..chyba dlatego bo był główną opcją w ataku i może zapomnieli o nim.

  • Właśnie o tym sobie myślę ..on ma takie PR że pewno MVP by mu dali gdy by był kandydatem..średni obrońca! Conley, Bradley, Smart nawet , Butler, i Ci z drugiej piątki są lepsi..i pewno wielu innych których nie wymieniłem.

  • Masturbujesz się jego statsami, ale jakbyś przebywał z nim na parkiecie w jednej drużynie już tak dobrze byś się tam nie czuł! Nie ma nikogo w tej lidze z tak przerośniętym ego, kogoś kto by odpalał po 40/50 rzutów w jednym meczu, kisiłby tyle piłkę, traktował innych ze swojego teamu jak statystów i wielokrotnie nie chciał podać kiedy jego partner jest lepiej ustawiony i byłyby łatwe punkty, choć to wszystko widzi!

  • i co z tego że miał 10 asyst? jak piłkę posiada absolutnie w każdym posiadaniu drużyny(z reguły po kilkanaście sekund i tak w każdej akcji przez te 37/40/czy więcej minut podczas których przebywa na parkiecie, do tego odpala po 30/40 rzutów w każdym meczu(i podobno jest to rozgrywającym), a kolejny gracz z największą ilością rzutów z drużyny np. tylko 6 czy 7, nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to jest chore, to jest gra zespołowa i proporcje nie mogą być aż tak zachwiane! Suche statystyki są atrakcyjne, owszem można się nimi podniecać, ale w tym przypadku nie mówią całej prawdy(duża ilość strat, nieznośne hero ball, odpalanie głupich rzutów i wcale nie sprawianie, że inni wokół niego stają się naprawdę lepsi, to takie one man show, me, myself & i ). I żeby nie było, nie jestem żadnym hejterem Westbrooka(!), ma gość talent, ale jak dla mnie po prostu nie należy do zbyt inteligentnych graczy, gdyby było inaczej KD nigdzie nie przeniósłby swoich talentów.

  • Zgadzam się..mam pomysł niech gra w tych trzyosobowych zawodach..więcej rzutów, lepszy staty!!!! haha

  • Nie jestem żadnym ekspertem, napisałem tylko swoje subiektywne, zupełnie nic nie znaczące zdanie, poparłem to kilkoma argumentami, czego u ciebie zabrakło, czy też nie raczyłeś się do tego odnieść, a szkoda bo oczekuję wyłącznie merytorycznej dyskusji.

  • MVP Westbrook i wszystko w temacie.Fachowcy wybrali i tyle.Ja od początku też na niego stawiałem.

 1. Paul lepszy niż T. Allen czy A.Roberson????..ale ma silną pozycję w lidze ten gość, lepszy też jest M. Conley, …Hassana mi brakuje rok temu też nie doceniony …ogólnie się zgadzam po za Paulem…nie uważacie że brak tu Iguodali???!!!!

 2. najlepsi obrońcy..Allen, Beverley, Iggy, Leonard , Green, James, Roberson, Butler, Gobert, Bradley , Conley ,Smart tak Smart…ale C.Paula ja tu nie widzę, czym on sie kur wyróżnia?jest wolny, człapie, w obronie często pozoruje zaangażowanie.Parę lat temu może był nie zły ale teraz?!!!!!ŚMIESZNE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj