The Forum należące do Jamesa Dolana, zostało przekazane w ręce Steve’a Ballmera. Dwójka właścicieli ekip NBA dogadała się po kilku miesiącach gorących dyskusji. To pokazuje, że James Dolan potrafi sprzedawać, może czas na New York Knicks?


Steve Ballmer od paru lat przygotowuje grunt pod budowę nowej areny dla Los Angeles Clippers. Miliarderowi zależy na tym, by jego zespół opuścił Staples Center i znalazł swój dom w zupełnie nowym miejscu. Jednym z kroków do zrealizowania swojego celu było wykupienie The Forum – legendarnej areny, w której niegdyś rywalizowali Los Angeles Lakers. Ballmer w okolicach Forum chce zbudować nowy obiekt.

Jednak problem do tej pory polegał na tym, że Forum zarządzał James Dolan – kłopotliwy właściciel Madison Square Garden i New York Knicks. Ten długo nie chciał się ugiąć i zmusił Ballmera do twardych negocjacji. Ostatecznie strony dogadały się w sprawie transakcji za 400 milionów dolarów. Za tyle Forum zostało przekazane w ręce Ballmera, który ma zamiar utrzymać arenę jako miejsce wielkich koncertów i wydarzeń stricte rozrywkowych.

To pokazuje tylko, że Dolan jest gotów do negocjacji w sprawie sprzedaży swoich biznesów, może najwyższy czas, by ktoś zadał sobie trud w kontekście próby odkupienia od niego Knicks? Niestety na horyzoncie nie ma żadnych tego typu planów, więc kibice ekipy z Nowego Jorku muszą uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem fani Clippers mają prawo napić się dziś lampki wina celebrując kolejny krok Ballmera.

Dzięki odkupieniu Forum, Ballmer zdejmuje ze swoich barków konkretne obciążenie, które stało na drodze budowy nowej areny. Dolan nie chciał się na to zgodzić, bo Ballmer stworzyłby konkurencję. Właściciel LAC postanowił więc założyć nową firmę i odkupić do Dolana arenę… kwestia konkurencji automatycznie zniknęła. Tak się załatwia sprawy w świecie biznesmenów światowego topu. Przed Ballmerem jeszcze etap uzyskania odpowiednich zgód, co ma się stać później w tym roku.

Clippers dzielą Staples Center z Lakers od 1999 roku. Budowa nowej areny w Inglewood ma ruszyć tak szybko, jak szybko to będzie możliwe. Ballmer stworzy 7,5 tys. nowych miejsc pracy, w tym 1,5 tys. miejsc dla stałych pracowników areny. Dodatkowo firma Ballmera przeznaczy około 100 milionów dolarów na wsparcie lokalnej społeczności.

NBA: Charles Barkley odetchnął z ulgą


Tylko przez 3 dni! Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 55%!


Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
25 marca 2020 12:44

Dorobił sie na Microsoft, moze budować.

Kolo
25 marca 2020 13:56
Odpowiedz  Jakub

Teraz tylko jeszcze mistrzostwo dla Clippers i gitara?. Wystarczy aby Kawhi siadł na Lebrona od 1minuty i gitara.Na mvpmagazyn jest filmik z Lebrona twarzą jak wchodzi z ławki Leonard ? , niezła beka.

Emmet
Emmet
25 marca 2020 15:54

#DolanOut

Krzysiek Wo....
Krzysiek Wo....
26 marca 2020 19:41
Odpowiedz  Emmet

Dobrze piszesz kolego,niech on bierze swych koleżków z knicks i niech spier….ją , nikt tam za nimi płakać nie będzie , może zespół zacznie więcej wygrywać

School Bus
School Bus
26 marca 2020 23:37
Odpowiedz  Krzysiek Wo....

Obawiam się, że to niemożliwe. Knicks to kura znosząca złote jaja, bynajmniej biznesowo. Sportowo wszyscy wiedzą, że za Dolana sukcesem bedzie jak bedą mogli wybierać z 1 w DRAFCIE.