Dość nieoczekiwanie, na kilka dni przed zakończeniem sezonu regularnego Washington Wizards postanowili pożegnać się z Ernie Grunfeldem, który pełnił rolę generalnego menadżera Washington Wizards przez ostatnie 16 lat. Najwyraźniej właściciel drużyny – Ted Leonsis miał po prostu dość. 


Rzekomo celem wyznaczonym przez właściciela było wygranie 50 meczów w sezonie regularnym i dotarcie do finałów konferencji. Teraz wiemy już, że Washington Wizards nie awansują nawet do play-offów. Złożyło się na to wiele czynników – bardzo słaby start, kontuzje gwiazd. Koniec końców ktoś musiał za ten sezon zapłacić posadą, padło na wieloletniego generalnego menadżera drużyny – Erniego Grunfelda.

Po szesnastu latach pracy na stanowisku, Grunfeld został odsunięty, a obowiązki tymczasowego GM-a przejął jego asystent – Tommy Sheppard, który automatycznie staje się kandydatem do przejęcia tej roli na stałe. O tym jednak Wizards zdecydują później. Dlaczego właśnie teraz Wiz postanowili pożegnać Grunfelda? Mamy jeszcze trochę czasu do draftu i letniego okienka, więc nowe osoby na nowych stanowiskach mają czas, by ułożyć plan zadowalający Leonsisa.

Ciekawe, jak nowa zmiana wpłynie na pozycje w rotacji Johna Walla i Bradleya Beala. Grunfeld mocno upierał się przy zachowaniu obu w składzie bez względu na wszystko. Nowy GM może podejść do sprawy znacznie bardziej elastycznie. Do rozwiązania będzie wiele innych spraw, jak 15 milionów dolarów dla Iana Mahinmiego za kolejny sezon, czy opcja zawodnika Dwighta Howarda za 5 milionów. Co więcej – w życie wchodzi 170 milionowy kontrakt Johna Walla.

Nowy menedżer będzie musiał sobie także poradzić z faktem, że właściciel Wizards absolutnie nie chce tankować, co stawia sprawę całkiem jasno i konkretnie skraca pole manewru. Rzekomo Wizards są zainteresowani przechwyceniem z Denver Nuggets Tima Connelly’ego. Można jednak przypuszczać, że Bryłki go tak łatwo nie oddadzą. Kandydatów na tym etapie jest bardzo dużo. Poczekajmy aż sprawa się w najbliższych tygodniach rozjaśni.

Wynik NBA: 20-punktowe triple-double Westbrooka, GSW pokonują Nuggets


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektyw
Obiektyw
3 kwietnia 2019 09:04

W końcu o kilka lat za późno…

Grizzfan
Grizzfan
3 kwietnia 2019 10:25

Niech wyślą Wall-a do LAL tam lepiej póki co nie będzie więc nic nie będzie wstanie rozdupcyć, a widząc potencjał Magica do idiotycznych posunięć pewnie łyknie takiego trada niczym młody pelikan rybkę.

Kamilbolt
Kamilbolt
3 kwietnia 2019 15:56

Akurat dla większości fanów Wizards ta zmiana była wręcz pożądana, więc jego zwolnienie absolutnie NIE jest nieoczekiwane.
Trzeba zacząć budować nową drużynę albo wokół Beala, albo wokół Walla bo z nimi razem ten team nie funkcjonuje.