Center drużyny Portland Trail Blazers, Hassan Whiteside, może zostać wytransferowany tej zimy. Neil Olshey, dyrektor generalny zespołu, będzie uważnie wysłuchiwał wszystkich ofert, a istnieją szanse, że jedną z nich zaakceptuje.


Zawodnik przyszedł do drużyny z Portland z Miami Heat. W tradzie, w którym brały udział 4 kluby NBA, z 76ers do Heat przeniósł się Jimmy Butler. W Miami spędził aż 5 sezonów, gdzie zdobywał średnio po 14 punktów. Do Blazers trafił z powodu koszmarnej kontuzji Jusufa Nurkicia, by wypełnić lukę pod koszem. Po rozegraniu 43 spotkań notuje statystyki na poziomie 15,6 punktu, 14 zbiórek oraz 3 bloków na spotkanie.

Jak na razie pokazuje się z bardzo dobrej strony w tym sezonie, lecz jak donosi Jason Quick z The Athletic, może pożegnać się z Portland.

Nie wydaje mi się, żeby Olshey usilnie próbował wytransferować Whiteside’a. Jednak jeśli pojawią się oferty, na pewno rozważy wszystkie opcje. Daje 50/50, że Whiteside zostanie w Blazers – stwierdził Jason Quick

Jusuf Nurkić wrócił już do treningów z drużyną, lecz na jego powrót na parkiety NBA będziemy musieli jeszcze poczekać. Możliwe, że zobaczymy go juz po meczu gwiazd, a wtedy będzie mógł znów pełnić jedną z kluczowych ról w zespole, co na pewno wpłynie na ilość minut drugiego z centrów. Kontrakt Whiteside’a wygasa już po tym sezonie i będzie on na pewno ciekawym wzmocnieniem dla wielu drużyn, lecz jego obecny opiewa aż na 27 milionów dolarów, co jest dość sporą sumą. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie zaoferować Blazers na tyle lukratywną ofertę, by zawodnik zmienił barwy jeszcze tej zimy?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj