O tym, że Russell Westbrook zaliczył 34 triple-double w tym sezonie, zapewne wiedzą już wszyscy. O tym, że swoimi dokonaniami prawie dogania Oscara Robertsona, który ustanowił rekord 41 potrójnych zdobyczy i tym samym zajmuje pierwsze miejsce w historii całych rozgrywek, też zapewne wie wielu. Jednak czy każdy z Was widział prawdopodobnie najlepszą asystę bieżącego sezonu w wykonaniu 28- latka? 


Minionej nocy podczas spotkania Oklahoma City Thunder-Toronto Raptors, Russell Westbrook po raz kolejny pokazał szczyt swoich umiejętności. Koło swojego nazwiska zapisał 24 punkty, 10 zbiórek i 16 asyst, a na boisku spędził zaledwie 28 minut. Tym samym poprowadził swoją drużynę do pewnej wygranej 123:102.

Statystki to jedno, ale to co pokazał na dwie minuty przed końcem 2 kwarty, przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich, a tak widowiskowej asysty nie było już dawno. Po podaniu do Victora Oladipo, piłka przeleciała wprost między nogami Cory’ego Jospeha, dzięki czemu rozgrywający OKC mógł zdobyć punkty dla swojej drużyny, a Westbrook może cieszyć się z prawdopodobnie swojej najlepszej asysty.

[ot-video][/ot-video]

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Suns odsunęli kluczowego gracza
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here