Russell Westbrook rozgrywa dla Washington Wizards przyzwoity sezon. Zabolał go fakt, że nie znalazł się wśród All-Starów, dlatego chce udowodnić wszystkim, że jest jedyny w swoim rodzaju. Ma też dość, gdy ludzie traktują jego osiągnięcia jak coś oczywistego. 


Washington Wizards przegrali w ostatnim meczu z San Antonio Spurs po dogrywce. W ten sposób końca dobiegła seria ośmiu kolejnych wygranych podopiecznych Scotta Brooksa. Z bilansem 27-34 Wiz są na 10. miejscu w tabeli wschodniej konferencji – ostatnim, które gwarantuje udział w turnieju play-in. Muszą się mieć na baczności, bo tuż za nimi są Chicago Bulls oraz Toronto Raptors, którzy zapewne nie odpuszczą do samego końca. 

Russell Westbrook w kwietniu dwunastokrotnie kończył mecz z triple-double na koncie – to nowy rekord miesiąca w NBA. W bieżących rozgrywkach takich meczów jeden z liderów Wiz rozegrał już 29. Wszystko wskazuje na to, że Russ kolejny sezon zakończy notując średnie na poziomie trzech dwucyfrowych liczb. Mimo to nie był All-Starem i nikt nie mówi o nim w dyskusjach o MVP, czego najwyraźniej się rozgrywający domaga. W ostatniej rozmowie z mediami wyraził się jasno. 

Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że nie ma drugiego takiego gracza jak ja i jeśli ktoś bierze mnie za pewnik, to jest mi go zwyczajnie żal – zaczyna West. – Jeśli każdy potrafiłby robić tyle triple-double to zapewne by to robił… W różny sposób wpływam na mecz: moją obroną, zbiórkami, podaniami, cokolwiek czego się ode mnie wymaga, by drużyna wygrała spotkanie. Nie obchodzi mnie to, co myślą o tym inni – dodaje w naturalnym dla siebie stylu i tonie. 

Niektórzy mówią, że to nabijanie liczb i w zasadzie drużyna nie czerpie z tego korzyści. Jak ja to robię to jest nieużyteczne, czy jak robił to Magic [Johnson] i Oscar [Robertson] to też było? Mówię wam prawdę, to nie jest takie łatwe – skończył. Nie da się ukryć, że w słowach weterana jest sporo racji. Jednak on cały czas będzie mierzony przez fakt, że jego osiągnięcia dotąd nie przyniosły sukcesu w postaci mistrzostwa. W tym sezonie notuje średnio 21,8 punktu, 11 zbiórek i 11 asyst. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here