Jakiś czas temu informowaliśmy, że rozpoczęła się rozprawa sądowa, którą Vanessa Bryant – wdowa po Kobem Bryancie, wytoczyła hrabstwu Los Angeles. Wszystko z powodu rozpowszechniania i pokazywania zdjęć ciała byłego zawodnika LA Lakers przez funkcjonariuszy różnych służb. 

Proces trwał kilkanaście dni i był dla Vanessy Bryant emocjonalnym powrotem do stycznia 2020 roku, gdy przeżywała największy dramat swojego życia. W katastrofie lotniczej zginął jej mąż oraz jej córka. Służby, które pierwsze dotarły na miejsce, udokumentowały wszystko robiąc zdjęcia – nie tylko profesjonalnym sprzętem, także swoimi telefonami. Jednak niektórzy funkcjonariusze nie byli w stanie zachować się na tyle przyzwoicie, by zachować te zdjęcia wyłącznie dla tych, którzy powinni je zobaczyć z uwagi na wykonywaną przez siebie pracę. 

Zobaczyły je także osoby postronne, m.in. barman, który obsługiwał jednego z pracowników biura szeryfa Los Angeles i ten uznał, że “fajnie” będzie je pokazać. Dla Vanessy Bryant to było jak posypywanie solą świeżej rany. Wdowa po Kobem Bryancie postanowiła więc wytoczyć sprawę osobom, które rozpowszechniały i pokazywały te zdjęcia. Proces od początku wskazywał na winę pracowników hrabstwa Los Angeles. Dziewięciu członków ławy przysięgłych jednogłośnie przyznało rację Vanessie Bryant, która w oskarżeniu podkreśliła, iż została naruszona jej prywatność, a cała sytuacja spowodowała dodatkowe problemy natury psychicznej. 

W konsekwencji Vanessa Bryant otrzyma 16 milionów dolarów odszkodowania. Werdykt zapadł 24 sierpnia, czyli 24.08 – w dzień Kobego Bryanta. Prawnik broniący hrabstwo odmówił komentarza w tej sprawie. Zdjęcie krążyło głównie pomiędzy pracownikami biura szeryfa oraz straży pożarnej. Vanessa Bryant w swoim zeznaniu przyznała, że czasami ma ataki paniki spowodowane wydarzeniami ze stycznia 2020 roku. Rana jest nadal bardzo świeża. – Boję się, że pewnego dnia to zdjęcie po prostu pojawi się w internecie – mówiła. 

Kolejne 15 milionów dolarów odszkodowania otrzymał Chris Chester, który w tragicznym locie stracił żonę i córkę. Prawniczka wdowy po Kobem w rozmowie z mediami stwierdziła, że zdjęcia stały się “makabryczną ciekawostką” i pokazywano je wyłącznie dla “zabawy”. Druga strona próbowała się bronić argumentacją, iż służyły one wyłącznie do “oceny sytuacji”, lecz dowody były na tyle mocne, że ława przysięgłych nie miała w tej sprawie większych wątpliwości i po kilku godzinach debat była w tej sprawie jednogłośna.

***

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET Live? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o bieżących wydarzeniach ze świata basketu. Nie zabrakło miejsca na dyskusję o nowym kontrakcie LeBrona Jamesa, sytuacji Kevina Duranta i konflikcie reprezentacji Polski, która wkrótce ma powalczyć na EuroBaskecie. Zapraszamy!

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments