28 do zera. Taką serię zaliczyli zawodnicy Dallas Mavericks w meczu z Golden State Warriors. Miał być zacięty pojedynek i rywalizacja Stepha Curry’ego z Luką Donciciem, a skończyło się kompromitacją byłych mistrzów NBA.

Wyniki i statystyki wszystkich meczów NBA codziennie rano na PROBASKET.

W nocy z wtorku na środę Warriors podejmowali Mavericks. Zapowiadał się ciekawy pojedynek będących w wysokiej formie Stepha Curry’ego i Luki Doncicia. Tymczasem, zanim rywalizacja obu graczy mogła nabrać rumieńców, to Mavs uzyskali ogromną przewagę i ośmieszyli Warriors w ich hali.

Jak to było z tymi wynikami, różnicami, zdobyczami i rekordami?

• Mavs wygrali pierwszą kwartę 36:12, a do przerwy prowadzili 62:29.
  • 29 punktów w jednej połowie to najgorszy wynik Warriors odkąd ich trenerem jest Steve Kerr (Kerr prowadzi Warriors szósty sezon od 2014/2015).
  • Przewaga Mavs wynosiła nawet 43 punkty!
  • W pewnym momencie Mavericks zdobyli 28 punktów z rzędu, czyli zaliczyli serię 28:0.
  • Seria 28:0 to druga najwyższa taka seria w ostatnich 20 latach (większą, bo 29:0 zaliczyli Cavs z Bucks w 2009 roku).
  • Warriors nie zdobyli punktów przez 9 minut i 38 sekund (na przestrzeni 1 i 2 kwarty mieli 0/18 w rzutach z gry). To również drugi najgorszy wynik w ostatnich 20 sezonach (w 2009 Bucks nie zdobyli punktów przez 11 minut i 25 sekund).
  • Luka Doncić zdobył 39 punktów (15/23 z gry).
  • Mavericks wygrali 6 z ostatnich 7 meczów przeciwko Warriors.