Czy w wyjściowej piątce Wojowników znajdzie się miejsce dla kolejnego All-Stara?

Zach Lowe z ESPN ujawnił w swoim podcaście kolejne ciekawe plotki. Według cenionego dziennikarza Warriors są zainteresowani LaMarcusem Aldridgem z San Antonio Spurs.

Otrzymałem dzisiaj wiadomość od osoby pracującej w lidze, że pojawiają się spekulacje o ewentualnej wymianie na linii Warriors – Spurs. Wojownicy są gotowi zamienić swój drugi wybór w drafcie za LaMarcusa Aldridge’a i 11 wybór należący do San Antonio. W grę wchodziłaby również gotówka”- zdradza Lowe. „Taki scenariusz wydaje mi się szaleństwem! Wojownicy nie powinni tego robić” – komentuje zaskoczony doniesieniami dziennikarz.

W ubiegłym sezonie 35-letni Aldridge notował średnio 18,9 punktów i 7,4 zbiórek na mecz. Wydatnie poprawił swoja skuteczność zza łuku. Z dystansu trafiał z wysoką skutecznością sięgającą 38,9%. Obowiązujący kontrakt gwarantuje mu 24 miliony dolarów w przyszłym sezonie. W 2021 roku Aldridge wejść na rynek wolnych agentów.

Negatywna opinia Lowe’a ma swoje uzasadnienie. Czy aby drugi wybór draftu nie jest zbyt wysoką ceną za starzejącego się Aldridge’a? Wartość sportowa weterana jest oczywiście niepodważalna i chyba ona może ostatecznie zdecydować o wymianie. Wojownicy nie mogą czekać. Do walki o mistrzostwo muszą włączyć się jak najszybciej. Steph Curry, Klay Thompson i Draymond Green podobnie jak wysoki Spurs są po trzydziestce i ich primetime powoli dobiega końca. Czy zatem pozyskanie Aldridge’a rozwiąże problemy Warriors pod koszem? Czy taka wymiana ma rzeczywiście sens?

Bob Myers i sztab Warriors już nie raz potrafili zaskoczyć. Co wymyślą tym razem? Opcji na stole jest sporo. Czy plotki znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości? Na część pytań odpowiedź poznamy już 18 listopada.