Wygląda na to, że rozłąka Klaya Thompsona i Golden State Warriors jest już nieunikniona i po 13 latach rzucający obrońca opuści region zwany Bay Area. Strony przerwały wszelkie negocjacje i zgodnie z informacjami amerykańskich mediów rozglądają się za najlepszym dla siebie rozwiązaniem.


Klay Thompson to jedna z najważniejszych postaci w historii Golden State Warriors. 34-latek odgrywał fundamentalną rolę w czterech mistrzowskich zespołach Wojowników, które sięgały po pierścienie w 2015, 2017, 2018 oraz 2022 roku, tworząc tym samym jedną z najpotężniejszych dynastii bieżącego stulecia.

Nic co dobre nie trwa jednak wiecznie, a zdanie to trafnie opisuje obecną sytuację i najbliższą przyszłość Thompsona. Warriors próbują skompletować zespół zdolny do walki o najwyższe laury, by wykorzystać ostatnie lata gry na najwyższym poziomie Stephena Curry’ego i wygląda na to, że Klay nie wpasowuje się w ich obecną wizję.

Thompson mógłby w dalszym ciągu wnieść wiele do GSW, ale jego oczekiwania finansowe znacząco ograniczyłyby możliwości Wojowników, którzy potrzebują jeszcze wzmocnień na kilku pozycjach. To jeden z głównych powodów, przez które negocjacje pomiędzy stronami nie tyle stanęły w miejscu, ile w gruncie rzeczy w ogóle się nie rozpoczęły, o czym informuje m.in. Anthony Slater z The Athletic.

– Klay Thompson nie rozważa obecnie krótszej-niż-pożądana oferty od Golden State Warriors. Pomimo otwartego okna negocjacji, nie ma na stole jednorocznej, dwuletniej czy trzyletniej oferty. To dlatego, że według ligowych źródeł na stole nie ma niczego. Pomiędzy Warriors a przedstawicielami Thompsona nie doszło do żadnych produktywnych dyskusji – czytamy w artykule dziennikarza.

Zainteresowanie usługami Thompsona mieli wyrazić przede wszystkim Orlando Magic. Ekipa z Florydy potrzebuje doświadczenia, które miałoby pozytywny wpływ na młody, wciąż rozwijający się trzon zespołu. Slater informuje jednak, że trudno powiedzieć obecnie więcej o tej sytuacji, a na horyzoncie nie widać jak dotąd możliwego porozumienia.

To mogłoby sugerować, że istnieje możliwość, iż Warriors i Thompson zasiądą wkrótce do rozmów i spróbują znaleźć wspólny język. Warriors nie mają co prawda zamiaru czekać na rozwój sytuacji Klay i zgodnie z informacjami zza oceanu ich priorytetem jest zbadanie rynku wolnych agentów i możliwych transferów, zanim pomyślą o wznowieniu rozmów z 34-latkiem. Zdaniem dziennikarza takie rozwiązanie nie wchodzi już jednak w grę, a Thompson niezależnie od okoliczności będzie chciał opuścić San Francisco.

– Nawet jeżeli Warriors zaoferują Thompsonowi kontrakt, równy lub większy [od Magic lub innego zespołu], a zarazem dłuższy, to według źródeł ligowych coraz bardziej prawdopodobne staje się, że Thompson mimo to zdecyduje się odejść, szukając nowego startu w innym środowisku, z dala od tarć narosłych przez kilka poprzednich sezonów – czytamy w tekście Slatera.

Warriors będą chcieli również podjąć działania z wykorzystaniem kontraktu Chrisa Paula. Umowa rozgrywającego warta jest 30 mln dol., jednak nie jest w pełni gwarantowana, co umożliwia włodarzom GSW kilka interesujących ruchów. Niepewny kontynuacji swojej przygody w GSW może być również Kevon Looney.

PROBASKET na WhatsAppie

Czy wiesz, że PROBASKET ma kanał na WhatsAppie? Chcielibyśmy go rozwijać, ale nie uda nam się to bez Waszej pomocy!

Kanały na WhatsAppie to nowa forma komunikacji. Można powiedzieć, że jednokierunkowa, dlatego, że nie ma możliwości ich komentowania. Jedni powiedzą, że to bez sensu, a dla drugich może to się okazać bardzo ciekawe rozwiązanie, gdzie nie będą rozpraszać ich opinie innych osób.

Dla nas ważne jest też to, że chcielibyśmy przekroczyć granicę 1000 obserwujących. Wtedy WhatsApp sam zacznie nas promować w wyszukiwaniach. Więc jeśli tylko korzystasz z WhatsAppa i lubisz czytać PROBASKET, to prosimy o zaobserwowanie naszego kanału. Dziękujemy.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments