Według źródeł z Chicago, Dwyane Wade wcale nie musi spędzić całego sezonu 2017/2018 w trykocie Bulls. Weteran może wypracować z drużyną porozumienie w sprawie wykupienia jego schodzącej umowy. To otworzyłoby zarządowi więcej miejsca na przebudowę wokół młodzieży.


Gar Forman i John Paxson – osoby odpowiedzialne za rozwój Chicago Bulls, zdają się co roku wdrażać inną koncepcję. Dwayne Wade ostatecznie wykorzystał opcję w swoim kontrakcie i za kolejne rozgrywki otrzyma 24 miliony dolarów. Prawdopodobnie nie dostałby równie wysokiej oferty, gdyby trafił na rynek wolnych graczy. To się stanie dopiero za rok, gdy wygaśnie obecne porozumienie zawodnika. Chyba że…

Pojawiły się pogłoski, iż Wade wolnym agentem może zostać znacznie wcześniej. Zawodnik w przeciągu najbliższych miesięcy miałby dogadać się z Bulls w sprawie wykupienia swojej umowy. Źródłem pogłosek jest Nick Friedell – ceniony dziennikarzy ESPN, który od lat pracuje wokół drużyny z Wietrznego Miasta. Zaraz po tym, gdy Wade wykorzystał opcję w umowie, Paxson i Forman przeszli do działania i zaczęli czyścić rotację pod rozwój wokół młodych graczy. Za Jimmy’ego Butlera ściągnęli Krisa Dunna i Zacha LaVine’a.

Wade nie chciał tracić sumy z jego kontraktu, więc może szukać porozumienia, by część z tych zarobków zachować i podpisać kolejny kontrakt w nowym miejscu. Problem polega na tym, że drużynom nie zostało już wiele miejsca w salary-cap. Niektóre potrzebują jeszcze zejść poniżej próg podatku od luksusu. Zatem niewykluczone, iż Wade trafiając na rynek nie miałby innych opcji oprócz minimalnych kontraktów lub pieniędzy z wyjątku.

Bulls musieliby zwolnić Wade’a przed 1 marca, by ten mógł zagrać w play-offach z inną drużyną. Zespół tak czy inaczej stawia w kolejnym roku na pikowanie po numer jeden draftu, co dla Dwyane’a może być uciążliwe, biorąc pod uwagę jego chęć rywalizacji o mistrzostwo. Zatem strony mogą rozstać się bez większych dramatów w tle. Wade w poprzednim sezonie rozegrał dla Byków 60 meczów i notował na swoje konto średnio 18,3 punktu, 3,8 asysty, 4,5 zbiórki i 1,4 przechwytu trafiając 43,4 FG% i 31% za trzy.

NBA: Antetokounmpo może zgarnąć solidne pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here