W Oklahomie narodziła się nowa gwiazda nie tylko drużyny Thunder, ale też całej ligi. We wczorajszym wyjazdowym pojedynku z Brooklyn Nets Shai Gilgeous-Alexander po raz kolejny potwierdził swój olbrzymi talent i wielką wartość. Kanadyjczyk ze wschodzącej gwiazdy przeistoczył się w prawdziwą gwiazdę NBA.

Shai Gilgeous-Alexander był głównym architektem zwycięstwa Thunder w niedzielnym meczu z Nets. Mecz z ekipą Steve’a Kerra i bezpośredni pojedynek z Kevinem Durantem był dla utalentowanego lidera OKC świetnym testem i okazją do zweryfikowania poziomu, na jakim obecnie się znajduje.

SGA poradził sobie świetnie. W trakcie 36 minut na parkiecie zdobył 31 punktów (11/16 FG), zebrał 6 piłek, rozdał 7 asyst i przechwycił 2 podania rywali. Zaliczył występ na poziomie supergwiazdy, jaką niewątpliwie jest Durant. Lider Nets, mimo 36 oczek na koncie zagrał jednak na gorszym skuteczności niż młody gwiazdor Thunder (11-21 FG).

Pojedynek byłej z obecną gwiazdą OKC był niewątpliwie smaczkiem tego meczu. SGA ani przez moment nie odstawał poziomem od Duranta. Gilgeous-Alexander przyznał po meczu, że możliwość rywalizowania z supergwiazdą Nets bardzo go cieszyła.

„Uwielbiam takie wyzwania” – powiedział w rozmowie z Daily Thunder. „Bardzo chciałem z nim konkurować. Wiedziałem, że będziemy musieli zmierzyć się z nim w obronie i wiedziałem również, że stanę naprzeciwko niego także w ataku.”

Młody lider OKC był od Duranta lepszy zwłaszcza w jednym aspekcie. Swoją skuteczną grą przyczynił się do ostatecznego zwycięstwa swojej drużyny. Trzeba zatem jasno stwierdzić, że Gilgeous-Alexander ze wschodzącej gwiazdy przeistoczył się właśnie w supergwiazdę młodego pokolenia na miarę Jaysona Tatuma, Brandona Ingrama czy chociażby Donovana Mitchella.