David Blatt w otwartym liście podzielił się diagnozą, jaką przedstawili mu lekarze po szczegółowych badaniach jego organizmu. Niestety były trener Cleveland Cavaliers ma stwardnienie rozsiane, co oznacza dla niego bardzo trudną walkę z efektami tego schorzenia.


W sezonie 2015/2016 David Blatt miał sięgnąć z Cleveland Cavaliers po mistrzostwo NBA. Problem polegał jednak na tym, że nie najlepiej dogadywał się z zarządem i z gwiazdą rotacji LeBronem Jamesem. Zastąpił go Tyronn Lue, który następnie świętował wielki sukces. Blatt wrócił do Europy, gdzie objął najpierw zespół Darüşşafaka, a od półtorej roku prowadzi Olympiacos. Szkoleniowiec w otwartym liście przyznał, że kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane.

– To schorzenie, które sprawia, że naruszone zostają podstawowe funkcje człowieka i pogarsza się jakość Twojego życia – pisze Blatt w otwartym liście. – Po fazie szoku i próby zrozumienia, jak to wpłynie na moje życie, postanowiłem się nie poddawać. Chcę kontynuować wszystko tak, jak robiłem to do tej pory. Wróciłem do podstaw mojej filozofii koszykarskiej i do moich trzech kroków: 1. co jest problemem, 2. jak to się stało, 3. jak to naprawić? Otrzymałem dużo wsparcia, dlatego nie mam zamiaru z niczego rezygnować – dodaje.

60-latek przyznał, że miał coraz częstsze problemy z utrzymaniem równowagi i brakowało mu siły w nogach. Choroba niestety będzie postępować i Blatt stara się przygotować na wszystko, czym w niego uderzy. Zarząd Olympiacosu postanowił wyrazić swoje pełne wsparcie dla szkoleniowca, więc ten nieprzerwanie będzie nadal spełniał swoje obowiązki. – Mam wszystko, czego potrzebuję. Dlaczego więc miałbym narzekać? Nie mam takiego zamiaru – mówi dalej.

Życzymy zdrowia trenerze!

NBA: Jak zmieniały się płace w trakcie ostatnich 30 lat?


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj