Lonnie Walker bardzo długo czekał aż będzie gotowy raz i na zawsze pożegnać się z doświadczeniami, jakie spotkały go w dzieciństwie. Na swoim Instagramie zawodnik San Antonio Spurs opowiedział historię, która wstrząsnęła środowiskiem wokół niego. 


Młody utalentowany gracz rozgrywa swój drugi sezon na parkietach NBA. Nadal nie rozwinął swoich skrzydeł, ale pokazał w wielu przypadkach, że jest zawodnikiem, któremu warto dać szansę. 21-letni koszykarz wyróżniał się na tle reszty swoją nietypową fryzurą, czyli dredami postawionymi do góry. Włosy były czymś, co Lonnie Walker IV był w stanie w pełni kontrolować, były swego rodzaju terapią.

Gdy byłem w 5. klasie zacząłem więcej przebywać z moją rodziną – pisał na swoim Instagramie. – Wokół niektórych przebywałem więcej, ale nie będę podawał imion. Zostałem seksualnie wykorzystany. Przyzwyczaiłem się do tego, bo w tym wieku nie wiedziałem nawet, co się dzieje. Byłem dzieckiem, które nie znało prawdziwego świata. Miałem przeświadczenie, że moje włosy są czymś, co mogę w pełni kontrolować. Dawało mi to pewność siebie – przyznał.

Ostatnio jednak nie było ze mną najlepiej. Wróciły demony z poprzednich doświadczeń. W trakcie epidemii zacząłem dużo myśleć i znalazłem wewnętrzne szczęście i spokój. Wszystkim wybaczyłem, nawet tym, którzy na to nie zasługiwali. Dlaczego? Bo to ogromny ciężar – czas na nikogo nie czeka, więc dlaczego ja miałem marnować swój czas na to? Moje ścięcie włosów było czymś więcej. Za nimi chowałem brak pewności siebie, ale już się z tym pogodziłem – dodaje.

Całą historię Walker przedstawił po raz pierwszy. Na Instagramie zamieścił także wideo z momentu, w którym obcina swoje włosy. Otwarcie przyznał, że epidemia mocno wpłynęła także na jego psychikę, na szczęście poradził sobie z jej efektami. – Jestem nowym człowiekiem. Zrzuciłem swoją skórę emocjonalnie, psychicznie. fizycznie i duchowo. Życie zawsze będzie trudne, ale musisz dać z siebie wszystko, by w nim wygrywać. A gdy przegrasz, to nic nie tracisz, to dla ciebie lekcja – skończył.

View this post on Instagram

The real truth as to why i started doing this early 5th grade, it was a cloaking device for me. During the summer of my 5th grade year I was around more family. Some that names will be left alone I was around more. I was sexually harassed, raped, abused, I even got accustomed to it because being at that age you don’t know what is what. I was a gullible curious kid that didn’t know what the real world was. I had a mindset that my hair was something that I can control. My hair was what I can make and create and be mine. And it gave my confidence. As of recently I wasn’t at my best. Previous History popping up in my head and it sucked mentally “demons”….. because of this virus, I began to truly look at myself in the mirror and see who I truly was even behind closed doors. Long story short I have found peace and internal happiness through this journey god willingly. I forgave everyone even the people that don’t deserve it why? Because it’s dead weight. Time doesn’t wait on anyone so why should I waste my time on it ? Me cutting my hair was more than a cut. My hair was a mask of me hiding the insecurity’s that I felt the world wasn’t ready for. But now better then ever. Out with old. In with the new. I have shed my skin mentally, emotionally, physically, and spiritually. Life will always be hard. Gotta play with the cards your dealt with and try and make a winning hand. And if you lose. It’s never a lost. It’s a lesson 🙏🏾. I’m gonna be off this for awhile still growing through this. Just know I love each and everyone one of y’all. Peace love and happiness 💕🙏🏾

A post shared by Lonnie Walker IV (@buddah) on

NBA: Kyrie Irving organizuje protest. Doprowadzi do odwołania sezonu?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments