Trener Minnesoty Timberwolves Tom Thibodeau jest pewny, że klub już za niedługo przedłuży kontrakt z Karlem-Anthonym Townsem. Zawodnik ma podpisać długoletnią umowę. 


Wiemy jak ważnym elementem dla budowy drużyny jest Karl – skomentował Thibodeau. Timberwolves mają czas na przedłużenie umowy do końca października, w przeciwnym razie Towns zostanie zastrzeżonym wolnym agentem po zakończeniu najbliższego sezonu.

Z racji tego, że Towns został wybrany w poprzednim sezonie do trzeciego zespołu All-NBA, nowy kontrakt może być wart nawet 188 mln dolarów. 22-latek w lutym zaliczył również pierwszy występ w All-Star Game. Center wykręcił średnie na poziomie 21 punktów i 12 zbiórek, co pozwoliło Leśnym Wilkom na pierwszy od 2004 roku występ w playoffs.

Liczby Townsa nieco spadły w porównaniu z kampanią 2016-17. Jednak pomimo niższych lotów, KAT pozostał jednym z najlepszych środkowych NBA. Dominikanin jest wciąż młody i cały czas może stać się lepszym koszykarzem. Do tego omijają go kontuzję, co tylko podnosi jego wartość.

Biorąc pod uwagę, że Wolves udało się w minionym październiku podpisać Andrewa Wigginsa, to nową umowę dla KAT-a możemy brać za pewnik.

Podcast PROBASKET 015: LeBron najważniejszym sportowcem na świecie? Urodziny Bryanta i jak ważne jest zdrowie psychiczne

Warto nas obserwować:

Szukasz strojów meczowych, t-shirtów, bluz i innych ubrań oraz akcesoriów z logo swojej ulubionej drużyny NBA? Sprawdź ofertę oficjalnego sklepu Nike. Nike jest głównym partnerem NBA.


1 KOMENTARZ

  1. Chyba że Towns nie chce grać w zimnej Minnesocie pod Thibsem którego w tej lidze lubi chyba tylko Jimmy Butler i zamiast przedłużenia kontraktu przeniesie się jako wolny agent na jakiś większy rynek np. Miami, LAL albo NYK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here