Skrzydłowy reprezentacji Polski, Tomasz Gielo, wystąpi w tegorocznej edycji Ligi Letniej w Salt Lake City. 23-latek w tym turnieju reprezentował będzie barwy Philadelphia 76ers. 


Tomasz Gielo kilkanaście ostatnich dni spędził trenując z zawodnikami aspirującymi do gry w najlepszej lidze koszykówki. Polak dostał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności od takich klubów jak Philadelphia 76ers, Los Angeles Lakers, czy też Los Angeles Clippers. Najlepsze wrażenie sprawił na sztabie trenerskim ekipy z Pensylwanii, dzięki czemu będzie mógł pokazać się podczas zbliżającej się Summer League.

Udział w tym turnieju to dla gracza możliwość walki o spełnienie największych marzeń. O angaż w NBA nie będzie jednak łatwo. – Największą szansą dla Tomka będzie możliwość gry w Lidze Letniej – mówił niedawno dla PROBASKET trener reprezentacji Polski, Mike Taylor. – Później przyjedzie do nas i liczę, że będzie miał świetne lato, i że będzie wielką wartością dla reprezentacji, udowodni swoje możliwości, po czym znajdzie miejsce w solidnym klubie europejskim – dodał szkoleniowiec.

Liga Letnia w stanie Utah potrwa od 4 do 7 lipca, a udział w niej wezmą cztery zespoły – Sixers, Boston Celtics, San Antonio Spurs oraz gospodarze – Utah Jazz.

Swój ostatni rok Gielo spędził reprezentując Ole Miss Rebels, dla których notował średnio 10 punktów i 4,3 zbiórki na mecz.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here