Zakończyło się głosowanie na pierwsze piątki wschodniej i zachodniej konferencji przed All-Star Game. Największym zaskoczeniem może być brak w pierwszym składzie zachodu Damiana Lillarda, który przegrał rywalizację z młodą gwiazdą Dallas Mavericks.

Liga przeniesie się wkrótce do Atlanty, gdzie zaplanuje jednodniowy festiwal w nocy z 7 na 8 marca. Pierwotnie w dniach 5-10 marca liga planowała przerwę w rozgrywkach, jednak w międzyczasie odwołano kilkadziesiąt spotkań i NBA stara się znaleźć odpowiedni termin na ich rozegranie. Kalendarz dostał trochę po tyłku, ale mimo to All-Star Game się odbędzie i będą mu towarzyszyć konkursy – umiejętności i trójek przed meczem, a wsadów podczas przerwy.

Poprzedniej nocy liga zakończyła głosowanie na pierwsze piątki wschodu i zachodu. Wiemy już, że LeBron James oraz Kevin Durant będą kapitanami drużyn – obaj otrzymali najwięcej głosów. Zatem liga nie planuje podziału na drużynę wschodu i zachodu. Pozostała przy tym do czego przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Ponadto po raz kolejny zrobiono ukłon w kierunku Kobego Bryanta. Mecz Gwiazd zakończy się dopiero wtedy, gdy dana drużyna dobije do konkretnego wyniku. Zatem, jeśli będzie 100:100 po trzeciej kwarcie, wygrywa ten zespół, który jako pierwszy zdobędzie minimum 124 punkty.

Poniżej prezentujemy pierwsze piątki. Rezerwowych poznamy 22 lutego.

WSCHÓD:

Kyrie Irving, Nets (7. raz ASG)

Bradley Beal, Wizards (3. raz ASG)

Kevin Durant, Nets (11. raz ASG)

Giannis Antetokounmpo, Bucks (5. raz ASG)

Kawhi Leonard, Clippers (5. raz ASG)

Głosy składały się następująco: 50% kibice, 25% media i 25% koszykarze. LeBron James otrzymał 5,922,554 głosów i to najlepszy wynik w tym roku. To będzie siedemnasty Mecz Gwiazd lidera Los Angeles Lakers. Więcej mają tylko Kobe Bryant (18) oraz Kareem Abdul-Jabbar (19). Gdy poznamy ławki rezerwowych obu konferencji, NBA zorganizuje draft, podczas którego LBJ oraz Kevin Durant będą wybierali swoje drużyny. Zapowiada się więc bardzo interesująco.