Przypuszczano, że trudno będzie cokolwiek Los Angeles Lakers udowodnić w kontekście rzekomych działań w kierunku Paula George’a. Jednak wyniki śledztwa zakończonego przez firmę prawniczą, skłoniły ligę do nałożenia na zespół jednej z najwyższych kar w historii NBA.

Adam Silver na oskrażenia Indiany Pacers w kierunku Los Angeles Lakers, odpowiedział zatrudnieniem firmy prawniczej, która miała przyjrzeć się, czy pomiędzy Jeziorowcami i Paulem Georgem faktycznie doszło do niedozwolonych kontaktów. W lidze panuje zapis, który zabrania przedstawicielom drużyn rozmawiać lub jakkolwiek wpływać na zawodnika, który nie jest z zespołem związany umową. Tego dopuścić mieli się Magic Johnson i Rob Pelinka. Okazuje się, że NBA znalazła dowody potwierdzajace przypuszczenia Pacers.

Lakers muszą zapłacić aż 500 tysięcy dolarów grzywny! Jak wykazała firma prawnicza, generalny menadżer Jeziorowców – Rob Pelinka kontaktował się w ostatnich miesiącach z agentem Paula George’a. Wcześniej Magic Johnson podczas telewizyjnej rozmowy z Jimmym Kimmelem stwierdził, że Lakers nie mogą obecnie wykonywać żadnych ruchów w kierunku zawodnika, ale wysyłają mu „symboliczne oczko”. Śledztwo nie wykazało jednak żadnego porozumienia pomiędzy stronami odnośnie off-season 2018, gdy PG13 trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz.

To naprawdę wysoka kara, ale bez porównania do 3,5 miliona dolarów, które zapłaciła Minnesota Timberwolves za nieoficjalne porozumienie z Joe Smithem. Szczęśliwie Lakers uniknęli utraty wyborów w drafcie oraz ograniczenia kontaktów z Georgem, gdy ten trafi na rynek wolnych agentów po sezonie z Oklahomą City Thunder. Zespół zapłaci karę i wszyscy o sprawie zapomną. To jednak ostrzeżenie, bowiem w kolejnym sezonie będzie wiele okazji łączących George’a z Lakers. Johnson i Pelinka nie mogą przekroczyć tej granicy po raz kolejny, bo tym razem kara może być znacznie surowsza.

NBA: Rose ma ochotę walczyć o mistrzostwoARCHIWUM PODCASTÓW:

Podcast PROBASKET – SoundCloud, iTunes i YouTube

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments