Zespoły NBA przymierzają się do rozpoczęcia intensywnej pracy przed sezonem 2022/23. Rzeczywistą rywalizację rokrocznie poprzedzają jednak mecze przygotowawcze. Wiemy, kiedy swoje spotkania preseasonu rozegrają San Antonio Spurs, co dla Jeremy’ego Sochana może być okazją na debiut w nowych barwach.

Pierwsze spotkania sezonu zasadniczego 2022/23 zaplanowano na 18 października. Zanim jednak koszykarze rozpoczną rywalizację na pełnych obrotach, wszystkie zespoły rozegrają kilka meczów przygotowawczych, które będą swego rodzaju podsumowaniem pracy na obozie treningowym. Wiemy już, kiedy swoje przedsezonowe batalie rozegrają San Antonio Spurs. Dla Jeremy’ego Sochana może być to premierowa okazja do zasmakowania NBA.

Pierwszy z pięciu meczów przygotowawczych Ostrogi rozegrają w nocy z 2 na 3 października o godzinie 01:00 czasu polskiego. Rywalem podopiecznych Gregga Popovicha będą Houston Rockets, w których barwach wystąpi najprawdopodobniej 3. pick minionego draftu – Jabari Smith Jr. Sochan i spółka będą mieli również okazje na zmierzenie się z „jedynką” tegorocznego naboru – Paolo Banchero – i jego Orlando Magic. Przygotowania zakończy mecz z Oklahoma City Thunder i „dwójką” draftu – Chetem Holmgrenem.

Pełna lista meczów przedsezonowych Spurs prezentuje się następująco (vs oznacza domowe spotkania, @ wyjazdowe):

  • 2/3 października: @ Houston Rockets [01:00]
  • 6/7 października: vs Orlando Magic [02:00]
  • 9/10 października: vs New Orleans Pelicans [01:00]
  • 11/12 października: @ Utah Jazz [02:00]
  • 13/14 października: vs Oklahoma City Thunder [02:00]

Dla San Antonio Spurs nadchodzące rozgrywki będą bez wątpienia wyjątkowe. Będzie to bowiem 50. sezon w historii organizacji pod obecną nazwą. Na początku swojego funkcjonowania SAS występowali w lidze ABA, a jeszcze wcześniej  znano ich pod nazwami Dallas Chaparrals oraz Texas Chaparrals. Dodatkowego „smaczku” dodaje fakt, że wspomniany Gregg Popovich ma pozostać na swoim stanowisku. 73-latek prowadzi Spurs nieustannie od 1996 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments