NBA: Spektakularne wejście Murraya. Skopiował zagranie Jordana!

3
3802

Jamal Murray nie przestaje zaskakiwać. Każdy kolejny mecz w jego wykonaniu przynosi coś nowego. Tym razem w meczu numer 4 finałów Konferencji Zachodniej Kanadyjczyk popisał się ekwilibrystycznym zagraniem w stylu Michaela Jordana. Widowiskowy lay-up Murraya był najbardziej widowiskowym zagraniem tego spotkania.


Pod koniec drugiej kwarty, mimo obecności Jamesa i Howarda na swojej drodze Murray zdecydował się na odważne wejście pod kosz. Gdy będąc w powietrzu, zauważył, że jego próba wsadu może zostać zablokowana przez dobrze ustawionego LeBrona, wykonał pod jego rękami efektowny młynek i zakończył akcję skutecznym lay-upem. Zagranie 23-letniego obrońcy Nuggets było spektakularne.

Niesamowite wejście Jamala przypominało słynny lay-up Michaela Jordana z meczu z New Jersey Nets w 1991 roku.

Zagranie młodego lidera Denver w niczym nie ustępowało legendarnej akcji Jordana. Oba wejścia pod kosz były równie odważne i tak samo widowiskowe.

Komentowana przez media akcja Murraya zapewne bardziej ucieszyła kibiców niż samego zawodnika. Mimo ambitnej postawy Kanadyjczyka w tym meczu Bryłki poniosły kolejną porażkę z Lakers. Jeżeli zawodnicy Michaela Malone’a wciąż myślą o finale NBA, będą musieli po raz trzeci z rzędu w tych playoffs wrócić ze stanu 1-3. Ta nieprawdopodobnie trudna sztuka udała się z ekipami Jazz i Clippers, jednak z doświadczonymi Lakers może okazać się niewykonalna.

Miejmy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich rundach Nuggets zdołają jeszcze powrócić do gry i przedłużą rywalizację w finale Zachodu. Liderom Denver motywacji na pewno nie zabraknie. Mecz numer 5 już w sobotę w nocy.

Wyniki NBA: Jokic zneutralizowany. Lakers już tylko o krok od wielkiego finału NBA!Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tloknr1
tloknr1
25 września 2020 11:42

kozackie zagranie

manute
manute
25 września 2020 18:59

Zagranie roku. Jordan powinien teraz dać mu inne wyzwanie. Chodzi o switch hands layup też z 1991 roku i właśnie przeciwko Lakersom. Dodatkowo MJ zrobił to w finale.

Leon
Leon
26 września 2020 11:00

Zrobił to świetnie. Ale do gracji z jaką MJ robił swoje zagrania odrobinę brakuje 😂