NBA od lat stara się promować koszykówkę poza granicami Stanów Zjednoczonych i przy współpracy z zespołami organizuje spotkania w sąsiednich krajach, Europie i Azji. Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. San Antonio Spurs z Jeremym Sochanem w składzie rozegrają aż cztery domowe spotkania poza AT&T Center (jedno wciąż w San Antonio), w tym m.in. w Meksyku.

NBA od długiego czasu organizuje spotkania sezonu zasadniczego poza Stanami Zjednoczonymi. W 1990 roku rozegrano pierwszy tego typu mecz. W Tokio zmierzyli się wówczas Phoenix Suns i Utah Jazz. Po serii gier w Japonii przyszła kolej na Meksyk, Wielką Brytanię oraz Francję. Jeśli weźmiemy pod uwagę również potyczki przedsezonowe, to liga zawitała również m.in. do Chin, Indii, Brazylii, Filipin, Hiszpanii, Niemiec czy na Tajwan.

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, NBA wraca do zwyczaju organizowania tzw. Global Games. W styczniu w Paryżu Chicago Bulls zmierzą się z Detroit Pistons, co dla europejskich sympatyków basketu jest z pewnością wiadomością kluczową. Okazuje się jednak, że poza USA wystąpi również Jeremy Sochan. Jego San Antonio Spurs rozegrają bowiem aż cztery domowe spotkania poza swoją nominalną halą – AT&T Center.

Seria meczów San Antonio Spurs poza swoim „domem” rozpocznie się od najdalszego wyjazdu. 17 grudnia „Ostrogi” podejmą Miami Heat w Arena CDMX w Meksyku. Następnie już 13 stycznia podopieczni Gregga Popovicha wystąpią w Alamodome, czyli stadionie przeznaczonym do futbolu amerykańskiego, zlokalizowanego w centralnej części San Antonio. Dwa ostatnie pojedynki to kolejny wyjazd poza miasto, tym razem do oddalonego o ok. 124 kilometry Austin (Moody Center – 6 i 8 kwietnia).

Seria spotkań domowych poza San Antonio to sposób celebracji 50. sezonu funkcjonowania organizacji. Co ciekawe, grudniowe starcie będzie pierwszym pod szyldem „NBA Mexico City Game” od 2019 roku, a zarazem 31. w historii ligi.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze z planem, to w opisanych powyżej spotkaniach powinniśmy zobaczyć Jeremy’ego Sochana. Spurs rozpoczną wkrótce przygotowania do rozgrywek, a pierwszy mecz przedsezonowy zaplanowany jest na noc z 2 na 3 października o godz. 01:00 czasu polskiego. Ich rywalem będzie Houston Rockets.

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET Live? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o bieżących wydarzeniach ze świata basketu. Nie zabrakło miejsca na dyskusję o nowym kontrakcie LeBrona Jamesa, sytuacji Kevina Duranta i konflikcie reprezentacji Polski, która wkrótce ma powalczyć na EuroBaskecie. Zapraszamy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments