Przejście Gorana Dragica do Dallas Mavericks jest tylko kwestią czasu, uważa Jake Fischer z Bleacher Report. 35-letni weteran oraz Toronto Raptors są w trakcie ustalania warunków wykupienia jego kontraktu. Według Fischera Słoweniec po zwolnieniu przez Raptors zwiąże się kontraktem z Mavericks.

„Wszystkie moje źródła w lidze potwierdziły przypuszczenia, że Goran Dragic zostanie wykupiony przez Toronto Raptors i szybko podpisze kontrakt z Dallas Mavericks – twierdzi Fischer.


Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że przed kilkoma dniami Luka Doncic opublikował na portalu społecznościowym zdjęcie ze wspólnego treningu z Dragicem. Być może doniesienia Fischera nie mijają się z prawdą. Dragic wielokrotnie deklarował chęć wspólnej gry z Doncicem. Słoweńscy kibice z pewnością marzą o połączeniu sił swoich największych reprezentacyjnych gwiazd.

Co ciekawe, Mavericks zaprosili w ostatnich dniach na swoje treningi Isaiah Thomasa, Lance’a Stephensona i Monte Ellisa, w celu sprawdzenia ich ewentualnej przydatności do drużyny. Głos niesie, że na testach zaskakująco dobrze wypadli Thomas i Stephenson. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

W najbliższych dniach lub tygodniach w ekipie Dallas może się jeszcze sporo wydarzyć. Wiele wskazuje na to, że kadra nie została ostatecznie zamknięta i do zespołu dołączy jeszcze jeden obrońca. Ze wspomnianych powyżej zawodników zdecydowanie największe szanse zatrudnienia ma Dragic. Doświadczony i cechujący się niezwykłym profesjonalizmem Słoweniec może być świetnym mentorem i opiekunem dla wciąż młodego Doncica.