Robert Covington związał się z Philadelphią 76ers nowym kontraktem! Zawodnik rozgrywa bardzo dobry początek sezonu i w Philly zaufali wartości, jaką niesie jego gra. O wszystkim poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN.


Philadelphia 76ers nie potwierdziła jeszcze porozumienia oficjalnym komunikatem, ale według zaufanego źródła, jakim jest Adrian Wojnarowski – zawodnik zgodził się na 4-letnie przedłużenie obowiązującego kontraktu, za które zarobi 62 miliony dolarów. To ciekawa cena za gracza, który może być kluczowym elementem układanki w procesie podbijania wschodu przez ekipę z Miasta Braterskiej Miłości.

Porozumienie oznacza, że Covington do 2022 będzie związany umową z Sixers. Co więcej, za ten sezon Covington nie dostanie 1,5 miliona, tylko 15 milionów, które wynegocjował jego agent przy okazji rozmów o przedłużeniu. Zatem dobrze być teraz Robertem Covingtonem. Bez porozumienia, zawodnik za rok trafiłby na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. Umowa pokazuje, jak bardzo w Filadelfii sobie gracza cenią.

Szóstki latem kolejnego roku mogą mieć 25 milionów dolarów miejsca w salary-cap i niewykluczone, że spróbują ściągnąć z rynku gracza, który pomoże tej utalentowanej paczce włączyć się do walki o mistrzostwo. Covington jest traktowany jako kluczowa postać rotacji trenera Bretta Browna. Zespół po pierwszym miesiącu rozgrywek legitymuje się bilansem 8-6 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może włączyć się do walki o przewagą parkietu w pierwszej rundzie play-offów.

Covington jak na razie rozgrywa najlepsze zawody w karierze. W 14 dotychczasowych meczach notował na swoje konto średnio 16,5 punktu, 5,7 zbiórki i 1,5 przechwytu trafiając znakomite 49,5% za trzy. Bardzo dobrze odnajduje się wokół Joela Embiida i Bena Simmonsa.

[ot-video][/ot-video]

Wyniki NBA: Świetna czwarta kwarta Walla, nieskuteczny Gortat2 KOMENTARZE

  1. RoCo 206 cm poukładane w głowie ma jest dobry w obronie i w ataku. Sadzi trójki jak opętany i do tego jeszcze będzie zarabiał adekwatnie do swoich umiejętności czego więcej chcieć od zawodnika ? Jak odpali jeszcze wsadzony do tradycyjnej filadelfijskiej zamrażarki Markelle Fultz to szóstki staną się naprawdę super groźnym rywalem na wschodzie. Zresztą teraz 4-5 miejsce jest absolutnie w ich zasięgu i powrót do play-offów już w tym sezonie stanie się faktem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here