To nie było lato, jakie sobie Dennis Schroder wymarzył. Niemiecki rozgrywający liczył na to, że zostanie zasypany ofertami, tymczasem uzgodnił warunki kontraktu z Boston Celtics i są to warunki znacznie poniżej oczekiwań, o jakich mówiło się kilka miesięcy temu. 


Rzekomo Dennis Schroder otrzymał od Los Angeles Lakers propozycję przedłużenia kontraktu. Mówiono o czterech latach za 80 milionów dolarów, co było naprawdę dobrą propozycją. Niemiec miał ją odrzucić i oznajmić swojemu agentowi, że liczy na kilkuletnią ofertę opiewającą na 100-120 milionów dolarów. Sezon w Los Angeles toczył się dla niego różnie – bywały mecze lepsze oraz mecze gorsze. Nie zachwycił tak, jak Lakers tego oczekiwali. 

Po zakończeniu sezonu nie było też wiele rozmów o tym, by Schroder kontynuował karierę w LA. Ostatecznie zawodnik porozumiał się z Boston Celtics w sprawie rocznego kontraktu za 5,9 miliona dolarów. Jak widać – jest to znacząco poniżej jego oczekiwań. Rynek wolnych agentów okazał się nie być dla gracza tak szczodry. Rzekomo obóz Schrodera negocjował jeszcze opcję zawodnika za 9,5 miliona dolarów, ale w Bostonie się nie zgodzili.

Zatem sezon 2021/22 będzie dla Niemca szansą na to, by podbić swoją wartość i latem 2022 roku przytulić znacznie lepszą umowę. W 61 meczach poprzedniego sezonu notował średnio 15,4 punktu, 3,5 zbiórki i 5,8 asysty trafiając 43,7 FG% oraz 33,5 3PT%. W Bostonie u trenera Ime Udoki będzie zapewne walczył o wyjściowy skład, zwłaszcza po tym, gdy Celtics zrezygnowali z usług Kemby Walkera. W rotacji są jeszcze Marcus Smart, Kriss Dunn czy Payton Pritchard.


9 KOMENTARZE

  1. Ale dzban. Pod wcześniejszym artykułem na ten temat wyrażałem swój sceptycyzm, LAL mu zaproponowali więcej, niż się spodziewałem i niż IMO zasługiwał. Nie wiem za kogo on się ma, że miał takie wielkie oczekiwania, ale dobrze, że rynek go zweryfikował, trochę pokory, młody człowieku.

  2. A może to realna wartość takiego zawodnika? Wokoło tyle przepłaconych kontraktów, a tu nagle rozsądny kontrakt? Oladipo to samo. Chcą chłopaki zarobić, rozumiem, ale 5,9 mln to i tak gigantyczna kasa dla większości ludzi.

  3. Pazerny podwójnie traci! W sumie to bardzo dobrze się stało, może nauczy go to pokory. Zbyt dużo w lidze przepłaconych kontraktów!

  4. „przytulić znacznie lepszą umowę” – co to znaczy;)?
    cały artykuł ma raczej dziennikarską formę i tu nagle takie zdanie:) slang?

    chyba autora poniosło troszeczkę:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj