Indiana Pacers są zainteresowani pozyskaniem dwóch skrzydłowych Golden State Warriors: Andrew Wigginsa i Jonathana Kumingi — wynika z informacji przekazanych przez dziennikarza Yahoo! Sports Jake’a Fischera. Nazwiska obu zawodników były w ostatnich tygodniach wymieniane w kontekście ewentualnych przetasowań w rotacji drużyny z San Francisco, która do tej pory spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Na początku stycznia pojawiły się doniesienia mówiące o niezadowoleniu Kumingi z roli, jaką odgrywa w zespole.


Najnowsze doniesienia sugerują, że solidny początek sezonu w wykonaniu zawodników Indiana Pacers rozbudził apetyty władz klubu, które chcą dodać graczy będących wzmocnieniem dla Tyrese’a Haliburtona. Rozgrywający notuje znakomity sezon, w którym prawdopodobnie zostanie wybrany do meczu gwiazd, ale nie ma wokół siebie na tyle silnych zawodników, by realnie myśleć o walce o mistrzostwo. Słaby sezon Golden State Warriors może pomóc nieco wzmocnić skład.

Pacers mogą poszukać wzmocnień w San Francisco, gdzie zaczęto otwarcie mówić o konieczności zmian. Najnowsze plotki mówią o tym, że Warriors są gotowi przehandlować niemal wszystkich graczy. Wyjątkiem ma być Stephen Curry. Dziennikarz Yahoo! Sports Jake Fischer twierdzi, że Pacers od jakiegoś czasu są zainteresowani pozyskaniem Andrewa Wigginsa i Jonathana Kumingi.

— Wciąż słyszę nazwisko Wigginsa pojawiające się w kontekście Pacers. Wiem, że władze klubu monitorują także sytuację Kumingi, kontaktowali się w jego sprawie z Warriors w przeszłości — przekazał Fischer.

Warriors i Pacers znajdują się aktualnie w zupełnie innych miejscach i mogą sobie wzajemnie pomóc. Pacers mają być zainteresowani oddaniem Mylesa Turnera i Bruce’a Browna, co może wystarczyć, by Warriors zgodzili się na przetasowanie. Z drugiej strony Warriors z pewnością kilkukrotnie przemyślą ewentualną wymianę — nie chcieliby stracić utalentowanych skrzydłowych w niesatysfakcjonującej ich wymianie.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments